AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 205 forumowiczów jest online
Obecnie 205 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nieprawdiłowe kliknięcia - sposób odfiltrowywania.

Nowicjusz ✭

Witam, mam spory problem z nieprawidłowymi kliknięciami.W jednej z prowadzonych kampanii ich współczynnik dochodzi momentami do 80-90% (auć :-().

Pytanie:  jak działa system odfiltrowywania kliknięć i czy np. jeśli jednego dnia z danego adresu IP (mamy pewne podejrzenia co do niespecjalnie "miłej" konkurencji.. na szczęście najprawd. posiłkującej się góra 3 adresami IP) dokonano kilkudziesięciu kliknięć to dnia kolejnego adres ten "z automatu"; jest onzaczony jako "dokonujący nieprawidłowych kliknięć" i tym samym na 100% nie "zmarnuje" nam budżetu kampanii?

Zapewne jednoznacznej odp. na to pytanie nie dostaniemy jednak każda sugestia mile widziana -zastanawiam się czy sprawę bagatelizować czy jednak spróbować dochodzić "felernych" adresów IP aby wykluczyć je z kampanii adwords (może na takie odszyfrowywanie adresów ma ktoś jakiś sprawdzony sposób?  Heeeelp :-)). Wiadomo - nikt nie jest winny dopóki nie udowodniono mu winny jednak kilku podejrzanych mamy..

Z góry śliczne dzieki za odpowiedź.

Maja

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Nieprawdiłowe kliknięcia - sposób odfiltrowywania.

Wschodząca Gwiazda

Witaj,

pierwsza sprawa to pod tym linkiem znajdziesz informacje co google uważa za nieprawidłowe kliknięcia- tym samym jak mniej wiecej ten system działa.

Jeżeli masz taki współczynnik to jak widać system działa- ale zdecydowanie musi być to jakas konkurencja, ja w swoich kampaniach mam ten wskaźnik na poziomie 5-15%.

Zidentyfikować IP można po danych z serwera, samo adwords takiej funkcji nie posiada

Wschodząca Gwiazda
To ja odsyłam do podobnego tematu jaki ostatnio na forum się pojawił w kwestii nieprawidłowych kliknięć. Leszek wyjaśniał jak zachodzi filtrowanie i jak sobie z tym poradzić. Link: https://www.pl.adwords-community.com/t5/Zarz%C4%85dzaj-reklamami/Kampania-remarketingowa-i-boty/m-p/... - może nasunie jakieś rozwiązanie.

Magister ✭ ✭ ✭

to i ja dorzucę jeszcze jeden poprzedni wątek, w którym zostało szczegołowo opisane, jak zlokalizować nieprzyjazne adresy IP i jak wykluczyć je w koncie Adwords:

https://www.pl.adwords-community.com/t5/Ustawienia-i-podstawy/jak-sprawdzic-czy-konkurencja-nie-klik...

Dodatkowo Krzysztof podał materiały o nieprawidłowych kliknięciach, więc mam nadzieję, że uda się zapobiec wysokiemu współczynnikowi nieprawidłowych kliknięć. Jeśli po jakimś czasie od zastosowania zaproponowanych wskazówek, ten współczynnik dalej będzie taki wysoki, radziłabym poprosić Zaspół Pomocy AdWords (kontakt w prawym górnym rogu strony Forum) o dokładne sprawdzenie, czy sytem prawidłowo filtruje wszystkie nieprawidłowe kliknięcia.

Powodzenia i pozdrawiam,
KarolinaP