AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 254 forumowiczów jest online
Obecnie 254 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nie mogę znaleźć swojej reklamy!

Magister ✭

Bez wątpienia każdy reklamodawca chce mieć pewność, że jego reklama rzeczywiście jest wyświetlana. Zwłaszcza po dodaniu nowego tekstu czy słowa kluczowego, nie wierząc statystykom wyświetleń na koncie, chcemy zobaczyć naszą reklamę w wynikach wyszukiwania - to jak wygląda, na której pozycji jest wyświetlana.

Ta ciekawość jest naturalna, jednak wyszukiwanie własnej reklamy w Google.pl jest jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez reklamodawców. W naszych ciągłych staraniach, zapewnienia użytkownikom i reklamodawcom jak najlepszego doświadczenie, możliwe jest, że przy wielokrotnym wyszukiwaniu swojej reklamy bez kliknięcia w nią, możecie zobaczyć ją na pozycji niższej niż inni użytkownicy widzą ją w rzeczywistości. Reklama może się również w ogóle nie wyświetlić. Dzieje się tak dlatego, że Google może przestać wyświetlać Wam reklamy którymi potencjalnie nie jestecie zainteresowani.

Dodatkowo wyszukiwanie i wyświetlanie własnej reklamy będzie generowało wyświetlenia bez kliknięć (nikt przecież nie będzie klikać we własne reklamy!). Może to obniżyć współczynnik klikalności (CTR), a w konsekwencji zapobiec wyświetlaniu reklamy tak często jak powinna.

Tak więc, gdy następnym razem zechcecie wyszukać swoją reklamę w Google.pl , zachęcam do skorzystania z funkcji Podglądu i diagnostyki reklamy - dzięki temu zobaczycie również typowy ranking jaki zajmuje.

Podgląd i diagnostyka reklam jest dostępna na koncie - karta Narzędzia:

Zrzut ekranu 2015-02-11 o 11.17.15 AM.png
Lub na stronie: www.google.pl/AdPreview

Pozdrawiam,

Karolina

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Nie mogę znaleźć swojej reklamy!

Najlepszy Współtwórca
Czy to narzędzie jest już dostępne dla osób z dostępem tylko do odczytu? Wielu Klientom tłumaczę jak mają sprawdzać czy ich reklama jest wyświetlana, ale... (nie wiem jak teraz) w przypadku dostępu tylko do odczytu (wielu moich Klientów tylko taki dostęp posiada do konta) nie widzą oni narzędzi - a powinni.

Wiem, że narzędzie dostępne jest poza kontem adwords, ale to utrudnienie dla Klientów.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
A według mnie dostęp do podglądu reklam pod adresem http://adwords.google.pl/d/AdPreview to bardzo przydatna rzecz bo klient nie musi się nawet logować na konto. Klika w link, wpisuje frazę i sprawdza na którym miejscu jest reklama.
My wszystkim swoim klientom przesyłamy właśnie ten link, o którym napisała na końcu Karolina i to się sprawdza.
Tomasz Ciepłucha

Magister ✭

Hej,

zalogowałam się na konto AdWords z dostępem tylko do odczytu i wygląda na to, że narzędzie jest już dostępne:

Zrzut ekranu 2015-02-11 o 01.13.43 PM.png

Pozdrawiam,

Karolina

Najlepszy Współtwórca
faktycznie jest Emotikon: Szczęśliwy super
Dominik Myślak