AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 117 forumowiczów jest online
Obecnie 117 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Lato z Forum AdWords: Zwiększ sprzedaż dzięki naszym letnim wskazówkom!

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

                                                                Screen Shot 2013-07-22 at 3.31.12 PM.png

Drodzy Forumowicze,

 

Nasza letnia seria “Lato z Forum AdWords” trwa! W tym tygodniu chcielibyśmy zaprezentować Wam kilka pomysłów na zoptymalizowanie letniej sprzedaży Waszych produktów i usług.

 

Na wstępie polecamy (w szczególności nowym i mniej doświadczonym reklamodawcom) interesujący poradnik, a następnie zacznijmy z naszymi pomysłami na poprawienie wyników sprzedaży i dotarcie do większej liczby klientów:

 

1. Kieruj swoje reklamy na...lotniska!

 

Co robią ludzie podczas długiego wyczekiwania na lotnisku? Surfują po internecie, szukają atrakcyjnych okazji, hoteli, najmu aut, taksówek  czy ofert last minute! Wykorzystaj tę szansę, aby promowac swoje aplikacje, specjalne oferty czy inne produkty i usługi. Kierowanie reklam na lotniska połączone z kierowaniem na konkretne urządzenia jak np. telefony komórkowe może być bardzo pomocne w okresie wzmorzonego ruchu na lotniskach na całym świecie. Minusem tej opcji jest fakt, że nie obejmuje ona póki co polskich lotnisk, ale dobrze wiemy, ilu polskich użytkowników przesiaduje godzinami na lotniskach w Anglii, Irlandii czy Niemczech. Warto wykorzystać ten czas do promowania swoich ofert!

 

2. Tego lata skupmy się na budowaniu relacji z klientami poprzez media społecznościowe

 

Czy promujesz już swój biznes w mediach społecznościowych? W dzisiejszych czasach relacje z klientami są podstawą biznesu, dlatego też serdecznie polecamy Wam skorzystanie z zalet, jakie dają strony Google+Firmy. Dzięki Google+ możecie dzielić się z klientami swoimi letnimi ofertami, promocjami i pokazywać je właściwym ludziom, we właściwym czasie. Co więcej, Wasza strona Google+ wraz z Waszym profilem i najnowszymi postami będzie miała szansę ukazywać się po prawej stronie wyników wyszukiwania Google, gdy tylko będzie ona relewantna do zapytania użytkownika.

 

Jeśli jeszcze nie utworzyłeś strony G+, oto pierwsze kroki.

 

Wyjątkowa wskazówka! Używaj "Spotkań na żywo" (Hangouty Google), aby wysyłać do klientów informacje w formie wideo, w celu osobistego informowania ich o najnowszych ofertach.

 

3. Połącz swoją prezencję w mediach społecznościowych z reklamami AdWords w celu poprawienia skuteczności kampanii i dotarcia do większej liczby klientów!

 

Dodając plakietkę Google+ do swojej strony łatwiej wypromujesz stronę i zwiększysz liczbę osób obserwujących stronę. Niektórzy z użytkowników zauważyli nawet 38% wzrost liczby osób odwiedzających strone po dodaniu plakietki G+.

 

Wskazówka: Dodaj przycisk +1 do swojej strony. Będziesz mógł połaczyć wszystkie swoje +1 z reklamami AdWords poprzez adnotacje społecznościowe. Reklamy w sieci wyszukiwania, które mają adnotacje społecznościowe odnotowują często wzrost wskaźnika klikalności o 5-10%.

 

4. AdWords stworzy za mnie reklamy? Tak, to możliwe!

 

Pozwól programowi AdWords wykonać całą ciężką pracę, podczas gdy Ty będziesz korzystał z lata! Za pomocą dynamicznych reklam w wyszukiwarce możesz promować swoje produkty wprost z Twojej strony internetowej.

Reklamy będą tworzone automatycznie, bazując na treści Twojej witryny. Zaoszczędzi to Twój czas i sprawi, że klienci zobaczą tylko aktualne, relewantne reklamy. Wypróbuj je!

 

5. Pomóż użytkownikom w dokonaniu ostatecznego zakupu Twoich produktów

 

Nie pozwól klientom lub potencjalnym klientom zapomnieć o Twoich wspaniałych ofertach i zastosuj remarketing! Sprawi on, że użytkownicy (którzy odwiedzili Twoją stronę internetową) surfujący po różnych stronach, ponownie zobaczą Twoje reklamy AdWords! Pamiętajmy jednak, że czasami mniej oznacza więcej, dlatego też stosując remarketing, warto użyć także ograniczenia liczby wyświetleń.

 

Oraz...

 

6. Stwórz kampanię sezonową

 

Skorzystaj z letnich miesiący i stwórz tego lata kampanię sezonową. Nowe reklamy ze specjalnymi ofertami letnimi na pewno przyciągną uwagę użytkowników. Więcej na temat utworzenia kampanii sezonowej znajdziecie w wątku Maćka, jak i w tym artykule. A potem już tylko sprawdzaj swoje konwersje i zwrot z inwestycji.

 

Dajcie znać, jeśli macie jakieś inne ciekawe i sprawdzone metody na zwiększenie sprzedaży, a jeśli jeszcze nie subskrybowaliście naszej letniej serii, to zapraszamy! Subskrybuj serię "Lato z Forum AdWords"

 

Powodzenia!

KarolinaP