AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 97 forumowiczów jest online
Obecnie 97 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konwersja ZERO - zadanie pytania prez klienta

Nowicjusz ✭

Od jakigośc czasu korzystam z reklamy dla frazy

'taśmy tynkarskie'

Mimo, że odwiedzin mam klilkanaście/kilkadzisiąt dziennie nikt nawet nie zadje mojej firmie pytania dotyczącego zakupu tego artykułu u nas. Na pewno odwiedziny z frazy "taśmy tynkarskie" jest w 100% trafne.

Czy:

1. Ktoś z konkurencji wyklikuje mi budżt?

2. Zmnienić stronę bo wyglada malo wiarygodnie ( www.dobratasma.pl ) ?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Konwersja ZERO - zadanie pytania prez klienta

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Sprawdź najpierw w Google Analytics jakie wyniki ma kampania AdWords. Jeżeli konta AdWords/Analytics nie sa połączone, instrukcja tutaj.

Zastanów się kim są Twoi klienci i czy na pewno kierowanie na wyszukiwarkę to najlepszy pomysł. Oferta nastawiona jest raczej na większe ilości, osoby szukające frazy "taśmy tynkarskie" mają raczej na myśli pojedyncze sztuki i zakupu mogą dokonac w sklepie obok.

W ramach testowania skuteczności możesz wypróbować kampanię kierowaną na wybrane miejsca docelowe, np.:

gdn.png

jak-zrobic-dom.pl
taniachata.pl
budowa-info.pl
e-sciany.pl
elewacjezuzzy.blogspot.com
forumbudowlane.pl
budujeurzadzam.pl
info.ladnydom.pl
budnet.pl
pytanieomieszkanie.pl
domowy-ekspert.pl
jak-mieszkac.pl
home-u.pl

Najlepszy Współtwórca

w jakim dopasowaniu używasz tej frazy? Czy użycie w Twoim poście cudzyslowiu sugeruje, że w dopasowaniu do wyrażenia, czy to tylko wskazanie frazy w poście, a stosujesz dopasowania przybliżonego?

Do tego zastanowiłbym się nad innymi frazami, typu szara taśma, taśma pakowa, mocna taśma, ale jeśli faktycznie Waszym docelowym Klientem są bardziej większe sklepy, czyli ilości hurtowe to macie przyczynę braku zamówień.

Ludzie, którzy Was szukają w wyszukiwarce to osoby prywatne szukające małych ilości.

Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Szymon po obejrzeniu Twojej strony nie wiem, czy kierujesz ofertę do odbiorców detalicznych, osób prowadzących małe sklepy budowlane czy odbiorców hurtowych. Jeśli jesteście producentem, to zawęziłbym frazy do "taśmy tynkarskie producent", "taśmy tynkarskie dystrybutor" itp. Bo tak bym szukał hurtowych dostaw taśm.

Adaśko