AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 56 forumowiczów jest online
Obecnie 56 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konto zawieszone - wiele kont, wiele kuponów, niespłacone

Nowicjusz ✭

Cześć, 

Mam pytanie - może ktoś miał podobny problem. 

Rozpoczęliśmy współpracę z klientem, który przez ostatnie prawie 2 lata współpracował z pseudoagencją. Płacił i dostawał co miesiąc raport ile było kliknięć. Brak dostępu do konta AdWords. Po tym czasie reklama przestała się pojawiać, a klient zdecydował się na zmianę agencji. 

Niestety po założeniu konta dla klienta zostało ono zawieszone z powodu podejrzanych działań. Wydaje mi się, że może to być spowodowane zakładaniem przez tamtą pseudoagencję wielu kont dla tego klienta, niezapłaconych faktur wobec Google i/lub używaniem wielu kuponów. To tylko podejrzenia. 

Każde nowe konto tworzone dla domeny klienta powodu ten sam komunikat. 

Czy możemy coś zrobić w tym kierunku? Czy orientujecie się czy w ogole warto walczyć z Google i prosić o odwieszenie przynajmniej tego jednego - naszego konta gwarantując, że nie będą na nim łamane zasady, używane kupony itp czy raczej to walka z wiatrakami i domena jest już spalona na zawsze? 

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Konto zawieszone - wiele kont, wiele kuponów, niespłacone

Najlepszy Współtwórca
Powodów zawieszenia konta może być wiele.
Zakładanie kolejnych kont bez konsultacji z Pomocą Google może tylko pogorszyć sytuację.
Dlaczego kontakt z pomocą traktujesz jako walkę?
Zadzwoń, dowiedz się w czym problem. Może to drobnostka a nawet jeśli nie to to warto poznać przyczynę lub wskazówki dalszego postępowania.

Podejrzenia bez dowodów to pomówienia....

Wschodząca Gwiazda
Miałem klienta z podobnym klientem i dostałem taką informację:
"Konto zostało ostatecznie zawieszone. Nie ma żadnej możliwości go przywrócić."
Nie twierdze, że w Twoim przypadku będzie tak samo(ale żeby to stwierdzić musisz się kontaktować z supportem") ale informuję, że jest taka możliwość.

Magister ✭ ✭ ✭
Spróbować zawsze warto.

Pamiętajcie jednak, aby nie zakładać kolejnych kont, ani nie kombinować ze zmianą domeny/danych firmy. Już po pierwszym komunikacie powinniście się odezwać do supportu i dopytać o co chodzi/zagwarantować, że będziecie nowe konto prowadzić zgodnie z zasadami. Zakładając dodatkowe konta możecie "spalić" kolejne domeny, a jeśli założycie konto na swoją agencję to dodatkowo ryzykujecie że konta Wasze/innych klientów założone na dane tej agencji również będą narażone na zablokowanie.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński