AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 296 forumowiczów jest online
Obecnie 296 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak używać CPM?

Nowicjusz ✭ ✭

Cytat:

• "Jeśli chcesz przede wszystkim budować świadomość marki, a nie przyciągać użytkowników do witryny, lepiej będzie skupić się na wyświetleniach. Możesz wykorzystać określanie stawek kosztu tysiąca wyświetleń (CPM), by dotrzeć do klientów ze swoim przekazem."

Generalnie zależy mi na wyświetlaniu reklamy z nr telefonu, a klikanie na stronę jest drugoplanowe.

Nie mam pojęcia gdzie w kampanii to ustawiać.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Jak używać CPM?

Student ✭ ✭
W ustawieniach kampanii masz "Stawki i budżet"

Tam ustaw sobie:
Nacisk na wyświetlenia - użyj maksymalnych stawek CPM

Wschodząca Gwiazda

Krzysztof K jeśli zależy Ci na tym aby wyświetlać reklamy z telefonem to musisz dodać do reklamy "rozszerzenie połączeń". Dodać to możesz w zakładce "Rozszerzenia" : zobacz tutaj  . A rozszerzeniach połączeń przeczytasz tutaj : https://support.google.com/adwords/answer/2453991 .

Adaśko

Najlepszy Współtwórca
Opcja CPM dostępna będzie tylko wtedy gdy kampania będzie skierowana wyłącznie na GDN.
A rozszerzenia połączeń w GDN maja ograniczoną funkcjonalność (wyświetlają się tylko na telefonach komórkowych)

Nowicjusz ✭ ✭
Rozszerzenia mam włączone i opcja dzwonienia jest aktywna.
Zależy mi jednak na wyswietleniach, a nie kliknieciach na www.
Czyli wychodzi na to, że niekoniecznie da się osiagnac to co chce skoro CPM i rozszerzenia konfliktuja się z wyswietlaniem?

Najlepszy Współtwórca
Czy kierowanie kampanii masz ustawione na "tylko sieć reklamowa"?