AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 147 forumowiczów jest online
Obecnie 147 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak najlepiej przetestować różne linki w reklamach?

Student ✭ ✭ ✭

Witam

Chciałbym przetestować inną podstronę w tych samych reklamach i tymi samymi słowami kluczowymi, które już funkcjonują w kampanii.  Aktualnie w grupie reklam moje reklamy zawierają link do podstrony A a chciałbym zobaczyć jak sprawdzą się prowadząc na stronę B.

Czy najlepiej stworzyć kopię grupy reklam i zmienić linki? Zastanawiam się nad sensem takiego działania ponieważ wtedy te słowa kluczowe będą ze sobą konkurować.

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Miyamoto M
kwietnia 2016

Dot.: Jak najlepiej przetestować różne linki w reklamach?

Wschodząca Gwiazda
Zrób kopię reklam z alternatywną stroną. Tak jest najszybciej i najwygodniej.
Dane będziesz mieć te same, chyba że chcesz testować nowe URL'e tylko w pewnym procencie.
Ale jeśli chcesz robić 50/50 to tak jak napisałem powyżej.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda
Najprościej będzie zrobić kopię reklam w grupach zmieniając końcowy URL.
Upewnij się tylko, że masz w ustawieniach kampanii rotację reklam ustawioną na:
"Wyświetlaj naprzemiennie w nieskończoność: wyświetlaj równomiernie mniej skuteczne reklamy z reklamami skuteczniejszymi i nie optymalizuj"

Inną opcją jest skorzystanie z eksperymentów (ustawienia eksperymentu są w ustawieniach kampanii) lub zrobienie eksperymentu korzystając z wersji roboczych.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭ ✭
A który sposób powinien dostarczyć lepszych danych? Szczerze mówiąc nie korzystałem jeszcze z opcji eksperymentu.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Miyamoto M
kwietnia 2016

Wschodząca Gwiazda
Zrób kopię reklam z alternatywną stroną. Tak jest najszybciej i najwygodniej.
Dane będziesz mieć te same, chyba że chcesz testować nowe URL'e tylko w pewnym procencie.
Ale jeśli chcesz robić 50/50 to tak jak napisałem powyżej.
Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
Zrób lepiej eksperyment, bo to opcja, która pozwoli ci na lepszą kontrolę ustawień. Tu masz to szerzej opisane : https://support.google.com/adwords/answer/2375383?hl=pl . Adaśko