AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 150 forumowiczów jest online
Obecnie 150 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak kierować reklamy w sieci wyszukiwania wyłącznie na remarketing?

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Po krótce moja dzisiejsza przygoda z działem obsługi Adwords.

1) Telefon pierwszy.

JA -  Dzień dobry, chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób kierować reklamy w sieci wyszukiwania tylko i wyłącznie na odbiorców mojej sieci remarketingowego.

OBSŁUGA -  Dzień dobry Panie Macieju ( mam na imię Michał )

JA - Dlaczego Panie Macieju? 

OBSŁUGA - Ponieważ takie imię i nazwisko Y jest przypisane do domeny Y ( kupiłem czyściutką nigdy nie rejestrowaną domenę aby mieć pewność, że jest czysta ) 

JA -  To bardzo dziwne bo jestem jej pierwszy właścicielem, ale pomińmy narazie temat ochrony danych. Chciałbym się dowiedzieć jak kierować reklamy w sieci wyszukiwania na remarketing.

OBSŁUGA - To ja może przełączę Pana do osoby, która pomoże skonfigurować konto i za chwilę oddzwoni.

JA - Dobrze, dziękuje serdecznie...

5 minut przerwy ...

OBSŁUGA - Dzień dobry Panie Macieju .... :-)

JA - Ponownie wytłumaczyłem, że nie Macieju i że chciałbym skonfigurować kampanie na sieć wyszukiwania tylko do osób z listy remarketingowej

OBSŁUGA - Dobrze, a czy chodzi o Polskę czy o inne regiony również.

JA - Chodzi o cały świat ponieważ pozyskuje osoby z różnych sieci społecznościowych

OBSŁUGA - To może ja przełączę Pana do działu EKSPORTU i tam wszystko pomogą skonfigurować pokazując palcem co należy zrobić 

JA - ( trochę już podirytowany) ... Dobrze, czekam więc na telefon 

5 minut przerwy ...

OBSŁUGA - Dzień dobry obsługa Adwords, chciał Pan Naszej pomoc w związku z kampanią ... 

JA - Tak, chciałem ..... i tłumacze co chciałem ale zanim dokończyłem usłyszałem ... PRZEPRASZAM ALE MAM DRUGI TELEFON OD DOMU MEDIOWEGO I ZADZWONIĘ DO PANA PÓŹNIEJ ...

PIP, PIP, PIP .... KONIEC ROZMOWY

MIŚ ? A Może poczta polska, TP S.A ? Od kiedy Adwords jako monopolista zaczął tak olewać klientów? Z reklamy oczywiście rezygnuję bo wątpię abym otrzymał jakikolwiek inny telefon, czekam już godzinę i cisza ... 

Bardzo mnie cieszy, że UE bierze się za tego monopolistę bo ich zachowanie przechodzi wszelkie granice. Najpierw jestem Panem Maciejem przypisanym do MOJEJ domeny ... później odkładają telefon ... przecież to jakaś paranoją!!

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Wordica W
października 2015

Dot.: Dlaczego Adwords to Miś rodem z lat 80-tych

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Wejdź w ustawienia kampanii i sprawdź czy masz włączone wszystkie funkcje.

Screen Shot 10-26-15 at 02.09 PM.PNG

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Możliwe, że ta domena była już kiedyś reklamowana. Co masz na myśli pisząc była/jest czysta? Że nie ma teraz na niej strony www? Może teraz nie ma, a kiedyś była na niej jakiś portal i był reklamowany....

Druga kwestia to jakie dane masz na koncie AdWords? Bo jak dzwonisz do supportu, to podajesz numer id i może konto ma dane rozliczeniowe na Macieja?

Kolejna rzecz to sam remarketing.

Tworzysz kampanię na sieć wyszukiwania z wszystkimi funkcjami. Ustawiasz ją sobie, czyli grupujesz frazy, ustawiasz harmonogram itp.

Jeśli nie masz zakładki Odbiorcy to musisz ją wybrać z dodatkowych opcji

Screen Shot 10-26-15 at 01.38 PM.PNG

Pojawi Ci się dodatkowa zakładka. Kliknij w nią, a następnie w czerwony przycisk + Remarketing i do każdej grupy reklam dodaj odpowiednie listy remarketingowe.

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Michale, ale chcesz tu podzielić się tylko opisem swoich smutnych doświadczeń, czy też dowiedzieć się, w jaki sposób skonfigurować kampanię?

Jeśli potrzebujesz odpowiedzi na swoje pytanie, to rzeczywiście wybrałeś dobre miejsce, bo jest tu kilka osób, które byłyby w stanie Ci podpowiedzieć (Dominik odpisał, zanim ja skończyłem pisać).

Przy okazji. Oto linki, które dadzą Ci więcej informacji niż uzyskałeś w 3 rozmowach telefonicznych:
https://support.google.com/adwords/answer/2701222
https://www.pl.adwords-community.com/t5/Ustawienia-i-podstawy/Remarketing-na-sie%C4%87-wyszukiwania/...

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Dzięki za odpowiedź, co było za trudne widocznie dla 3 osób z obsługi. Niestety, wchodząc w kampanię nie mam zakładki "odbiorcy" ani zakładki "dodatkowe opcje" - moje zakładki kończą się na "Wymiary". Dodatkowe opcje dostępne są tylko z poziomu wszystkich kampanii i tam zakładka "odbiorcy jest oznaczona". Skąd wiem, że domena była czysta? Bo nigdy wcześniej nie była rejestrowana.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Wordica W
października 2015

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Wejdź w ustawienia kampanii i sprawdź czy masz włączone wszystkie funkcje.

Screen Shot 10-26-15 at 02.09 PM.PNG

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Dziękuje, teraz wszystko jest. Ostatnie pytanie, czy moja reklama będzie teraz kierowana tylko do osób z listy remarketingowej? Kieruję reklamę na cały świat więc nie stać mnie na odbiorców spoza listy.

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Jeśli wybrałeś ustawienie kierowania dla listy remarketingowej jako "Kierowanie i stawka", reklamy będą kierowane do osób z listy. Jeśli "tylko stawka", kierować będziesz do wszystkich, a Ci z listy dostaną inną stawkę.

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Najlepszy Współtwórca
Musisz dla każdej grupy reklam przypisać listy/listę remarketingową. Czyli Twoja reklama będzie pojawiała się tylko użytkownikom z danych list.

Ale zrobienie dobrego remarketingu to też sztuka. Robienie remarketingu dla remarketingu - bo robią go wszyscy nie da Ci sukcesu.

W Twoim wypadku bardzo ważnym elementem jest dobre przygotowanie list remarketingowych... w jakim języku tworzysz reklamy?

Zapewne tylko po angielsku? A jakby dla tych bardziej dochodowych krajów przygotować odrębne kampanie w ich języku? Musisz zadać sobie wiele pytań, a odpowiedzi na nie będą dla Ciebie wyznacznikiem utworzenia kampanii.

np. podstawowe pytanie w remarketingu. Czym chcesz zachęcić użytkownika by wrócił?
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Jedną odpowiedź zaakceptowałem chociaż tą również bym mógł ... ale nie mogę. Wielkie dzięki Panowie. Zostańcie szkoleniowcami dla tych z obsługi klienta Emotikon: Mrugający

Nowicjusz ✭
Są to produkty programistyczne więc raczej angielski wystarczy niezależnie od kraju - a i byli u mnie dzięki anglojęzycznym stroną ( no chyba, że je sobie tłumaczą ) ... póki co pokazuje im wszystkie produkty z grupy tych które oglądali.

[ Edytowane ]
Community Manager

Przykro mi, że nie udało się otrzymać informacji poprzez telefon, zgłosiłem sprawę do wyjaśnienia. Ja ze swojej strony zachęcam do zadawania pytań na forum, lub ewentualnie poprzez chat z obsługą.

Miło, że użytkownicy forum nie zawiedli i szybko przyszli z pomocą, proszę pamiętać że wielu z nich to użytkownicy mający wielką wiedzę z Adwords, dzięki czemu bez problemu potrafią trafnie odpowiadać na większość zadawanych tu pytań, warto z tego skorzystać.

Na przyszłość proszę zapoznać się ze wskazówkami i zasadami na forum: https://www.pl.adwords-community.com/t5/custom/page/page-id/Zasady , jak i zapraszam do dalszego udziału na forum Adwords.