AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 63 forumowiczów jest online
Obecnie 63 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak Google Keyword Planner grupuje słowa kluczowe?

Nowicjusz ✭

Cześć, czy możecie mi pomóc w odpowiedzi na poniższe pytanie?

W jaki sposób Google grupuje słowa kluczowe w grupy reklam? Kiedy zacznę od słowa Finance i wybiorę kategorię Finance, dostaję świetnie pogrupowane słowa kluczowe.

Czy wiecie, na jakiej zasadzie się to odbywa?

PS. Czy jeśli jedno słowo kluczowe będzie w dwóch różnych grupach podczas dwóch różnych wyszukań, to czy średnia liczba wyszukań miesięcznych będzie ta sama, czy może się różnić?

Z góry wielkie dzięki za pomoc! Emotikon: Szczęśliwy

Roman

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Jak Google Keyword Planner grupuje słowa kluczowe?

Wschodząca Gwiazda
Roman jest to podobieństwo frazeologiczne, dla osób mniej obeznanych w kampaniach AdWordsowych jest to doskonały wzór na podział kampanii na grupy reklam. Liczba wyszukiwań dla frazy będzie rożna, jeśli będziesz zmieniał opcje kierowania. Adaśko

Nowicjusz ✭
Hej Adam,
dzięki za "pierwszą" odpowiedź.
Liczę na więcej.
A jeśli nie zmieniam opcji kierowania, wybieram tylko język English - bez kraju w Keyword Plannerze i tylko zmieniam kategorię - to czy słowa będą miały tę samą szacowaną popularność?

Co do dopasowywania, to nie wydaje Ci się, że bazuje to nie tylko na podobieństwie frazeologicznym, lecz również na pewnym grafie wiedzy i połączeń tematycznych, które Google posiada? Sprawdź sam, zobacz jak dobrze wybierają słowa.
Szukam np banking w kategorii Finance i dostaję np słowo checking account online. Wygląda na to, że algo wie, że account ma bliski związek z banking.
Wygląda więc na to, że Google korzysta tutaj z bardziej zaawansowanych technologii.
Co sądzisz?

Wschodząca Gwiazda
Heja Roman. Jeśli zmienisz choć jedną opcje w kierowaniu popularność może się zmienić. Jeśli chodzi o algorytm, to oczywiście jest on rozwinięty i są brane pod uwagę synonimy. Jak sam widzisz, jest to już bardzo fajnie dopracowane i można tylko się uczyć grupowania fraz :-). Adaśko

Nowicjusz ✭
Moja ciekawość każe mi zrozumieć w pełni jak to robią. Wiesz może czy korzystają z danych strukturalnych na serwisach?