AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 56 forumowiczów jest online
Obecnie 56 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Ilość wyświetleń a dezaktywacja reklam z niskim CTR

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam,

Przy jakiej ilości wyświetleń wg Was można zacząć dezaktywować reklamy z niskim CTR?

Wiadomo że im więcej wyświetleń tym dokładniejsze informacje, ale czasem trudno o dużo wyświetleń. Czy 100 wyświetleń to już jest sensowna liczba?

Pozdr,

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Ilość wyświetleń a dezaktywacja reklam z niskim CTR

Najlepszy Współtwórca
Nie musisz ich wstrzymywać. Możesz nieco zmieniać i nadal obserwować.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Zmiana powoduje, usunięcie starej reklamy i wykasowanie historii reklamy wiec w sumie lepiej dodać nową i obserwować jak się będzie zachowywać, a z czasem tą starą (w założeniu słabszą) wstrzymać.

Najlepszy Współtwórca
Tak oczywiście to miałem na myśli Emotikon: Szczęśliwy chodziło mi o sytuację, gdzie stara reklama nadal będzie gdzieś widoczna w panelu. Za szybko chciałem udzielić odpowiedzi. Dzięki Paulina.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Zazwyczaj startuję od 4 reklam, po jakimś czasie robię sprawdzenie i jeśli któreś z nich są wyraźnie słabsze dezaktywuję je a na ich miejsce piszę nowe.

Nie mam natomiast reguły jeśli chodzi o pierwszy moment w którym można zrobić taką optymalizację, robiłę trochę "na czuja". Wydaje mi się że 100 wyświetleń to absolutne minimum, ale ciekaw jestem opinii innych.

Najlepszy Współtwórca
Takiej reguły nie można określić w stosunku do samych wyświetleń.
Np: przy 100 wyświetleniach i np 1 kliknięciu vs 100 wyświetleń 2 kliknięcia jaką masz dokładność?
Z jaką pewnością możesz powiedzieć, która reklama jest lepsza?
Aby podjąć decyzję musisz mieć wystarczająco dużą różnicę aby wyeliminować przypadek lub błąd spowodowany innymi czynnikami (np dzień tygodnia, pora dnia, wydarzenia, wpływ innych mediów, itp).
Jeśli popularność tematu jest mała ogranicz się do 2 odmian jednocześnie. Szybciej osiągniesz próg pozwalający na podjęcie decyzji.

Jeszcze lepszym wskaźnikiem są konwersje, wsp. konwersji, koszt konwersji, ich wartość i ROI (nawet jeśli nie sprzedajesz wprost).