AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 113 forumowiczów jest online
Obecnie 113 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Hurtowe dublowanie reklam w grupach w obrębie 1 kampanii

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Mam w jednej kampanii ponad 200 grup reklam i po kilka kilkanaście reklam w każdej z tych grup.

Chciałbym hurtem dodać do każdej z grup kilka reklam takich jak obecnie w każdej z grup z tymi samymi ustawieniami ale z nieco zmienionym tekstem. Pytanie zatem jak hurtem zdublować obecne reklamy w obrębie każdej z grup w ramach 1 kampanii, tak aby zachować obecną strukturę grup reklam?

Następny krok to hurtowa zmiana tekstu w reklamach - dublach po odfiltrowaniu po nazwie np  ****#2 z zachowaniem struktury kampanii.

Czy taki scenariusz jest do wykonania?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz T
września 2015

Dot.: Hurtowe dublowanie reklam w grupach w obrębie 1 kampanii

Student ✭
Obu czynności możesz dokonać za pomocą Edytora. Zaznaczasz wybrane reklamy, następnie jedna z dwóch opcji - dodaj tekst lub zamień tekst, dodajesz/zmieniasz co potrzeba, ale na dole musisz mieć wybrane pole "Duplikuj pasujące elementy i..."

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca
pierwszy punkt to chyba tylko API

Drugi element to edytor adwords... wyszukujesz konkretną treść . Po ukazaniu się wyników zaznaczasz i edytujesz dany element.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Naprawdę nie da się zdublować hurtowo reklam w grupach w obrębie 1 kampanii z zachowaniem całej struktury bez API ?

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz T
września 2015

Student ✭
Obu czynności możesz dokonać za pomocą Edytora. Zaznaczasz wybrane reklamy, następnie jedna z dwóch opcji - dodaj tekst lub zamień tekst, dodajesz/zmieniasz co potrzeba, ale na dole musisz mieć wybrane pole "Duplikuj pasujące elementy i..."

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

faktycznie zapomniałem o tej funkcjonalności, ale z tego co pamiętam gdy testowałem tą funkcjonalność to nie działała zbyt poprawnie

sprawdź najpierw na 1-2 grupach reklam

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

To już coś, ale jest problem. Chcę zamienić 2 wiersz reklamy, który jest różny. Przy kliknięciu ZAMIEŃ TEKST mam pole Znajdź tekst [ ...........]

W moim przypadku dla wielu reklam 2 wiersz jest różny, więc pytanie czy jest jakieś wyrażenie regularne do tego pola typu *.* lub all  ? 

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

OK, mam  w sumie ok 40 rożnych wariantów 2 wiersza więc przy ponad 3000 reklamach jestem jeszcze skłonny sobie to przeklikać bez bólu, ale gdyby ktoś znał metodę na w pełni zautomatyzowaną hurtową duplikację tego contentu będę wdzięczny za wskazówki.

Nowicjusz ✭
Spokojnie zrobisz wszystko w Editorze, najwyżej w kilku krokach. Jeżeli drugi wiersz jest różny to zduplikuj na podstawie pierwszego wiersza np dostawiając kropkę a drugi wiersz możesz zedytować wspólnie dla wszystkich "nowododanych".

Dodatkowo możesz widok reklam przed zaznaczaniem dofiltrowywać - prawy górny róg.