AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 133 forumowiczów jest online
Obecnie 133 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Google Adwords

Nowicjusz ✭

Proszę o pomóc

W jakich sytuacjach możemy  się zgodzić na mechanizmy automatyzacji kampanii AdWords proponowane przez Google, a kiedy lepiej tego unikać (chodzi o takie kwestie, jak ulepszone CPC, kampania na sieć wyszukiwania z rozszerzeniem na sieć reklamową, optymalizacja wyświetlanych reklam pod kątem liczby kliknięć etc.)?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Google Adwords

Najlepszy Współtwórca
Bardzo trudne pytanie, ponieważ aby stosować każdy z mechanizmów ... oddając w ręce Google prowadzenie kampanii dobrze by było rozumieć jak poszczególne elementy działają, a prócz ulepszonego CPC w ogóle mamy coś takiego jak automatyzację pewnych działań jak i wykorzystanie optymalizatora konwersji.

Ja osobiście nie przepadam oddawać kampanii mechanizmom więc czasem zależy to od sposobu pracy na danej kampanii. Może formie rozliczenia z Klientem i może kwocie wynagrodzenia - czyli jak dużo czasu jesteśmy w stanie poświęcić danej kampanii.

Dominik Myślak

Dot.: Google Adwords

Wschodząca Gwiazda
Jeżeli masz dostatecznie dużo czasu i dostateczny zasób wiedzy, a Twoje konto nie zawiera setek kampanii i tysięcy słów kluczowych wówczas ręczne ustawienia stawek, równomierna rotacja reklam i ogólnie ustawienia wszystkiego samodzielnie będzie skuteczniejsze.
Ale jeśli np. ustawisz rotację na równomierne wyświetlanie reklam w nieskończoność, a w ogóle nie sprawdzasz jak skuteczne są reklamy w grupach i ich nie optymalizujesz wówczas optymalizacja rotacji pod względem kliknięć czy konwersji (o ile są śledzone) jest dobrym pomysłem.
Podobnie automatyczne strategie ustalania stawek również mogą całkiem nieźle się spisywać, jeśli wiesz, co chcesz osiągnąć (np. maksymalna ekspozycja, maksymalizacja liczby kliknięć, optymalizacja pod kątem konwersji, itd.)
Jeśli śledzisz jakiekolwiek konwersje, ale są one nieregularne i jest ich stosunkowo mało, wówczas włączenie ulepszonego CPC nie jest złym pomysłem.
Poza tym korzystając z automatycznych strategii ustalania stawek też możesz mieć pewną kontrolę ograniczając np. limit stawki, itp.
Weź pod uwagę, że automatyczne strategie ustalania stawek uwzględniają bardzo wiele czynników takich jak lokalizacja użytkownika, typ urządzenia, dzień tygodnia i pora dnia, itd. A czy Ty samodzielnie dokonujesz tak wnikliwej analizy kampanii by uwzględniać te wszystkie czynniki przy ustalaniu stawek?
Ogólnie warto zawsze poeksperymentować i przekonać się, które ustawienia przyniosą Ci więcej korzyści i będą bardziej skuteczne w Twoim konkretnym przypadku.
Tomasz Ciepłucha