AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 40 forumowiczów jest online
Obecnie 40 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Geotargetowanie zdecydowanie nie dziala

Nowicjusz ✭

Case: kampania targetowania na terytorium Polski (caly kraj), jezyk pl. Ja mieszkam na stale w Irlandii i kiedy wpisuje reklamowane slowo kluczowe to co widze, swoja reklameEmotikon: Szczęśliwy (dodam, ze nie uzywam zadnych mask IP itp). Troszke slabo z tym targetowaniem szczegolnie majac na uwadze tych, dla ktorych jest ono krytyczne (lokalni przedsiebiorcy). Na szczescie frazy sa tak dobrane, ze ilosc klikniec spoza kraju jest niewielka (ale jest widoczna w statystykach choc absolutnie nie powinno ich byc. Dodam tez ze te klikniecia z Europy sa zdecydowanie drozsze a nie maja absolutnie zadnej wartosci i przelozenia na zyski). Prosilbym rzucic okiem na problem

3 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Mariusz S
września 2015

Dot.: Geotargetowanie zdecydowanie nie dziala

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭

Mariusz zobacz co m.in. Google bierze pod uwagę przy dopasowaniu reklam do lokalizacji
https://support.google.com/adwords/answer/2453995?hl=pl

Jeśli "spełniasz wszystkie wymagania" żeby się zakwalifikować jako Irlandczyk Emotikon: Szczęśliwy : domena Google, język, lokalizacja w wyszukiwarce to będzie faktycznie słabo z targetowaniem... ale nie sądzę żeby było. Weź pod uwagę że pewnie wpisujesz polskie frazy w wyszukiwarkę czyli jakieś zainteresowanie wykazujesz tym produktem.

W ustawieniach kampanii w zaawansowanych ustawieniach lokalizacji masz 3 opcje:

Osoby w lokalizacji wybranej przeze mnie, które szukają stron na jej temat lub przeglądają takie strony (zalecane)

Osoby w lokalizacji wybranej przeze mnie

Osoby szukające stron w lokalizacji wybranej przeze mnie lub przeglądające takie strony

Domyślnie jest opcja pierwsza. Jak zmienisz na drugą to odrzucisz osoby które są poza Polską, ale ich wyszukiwania wskazują na zainteresowanie np tym polskim produktem

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Profesjonalista ✭
Rozwiązanie
września 2015

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭

Pamiętaj

Aby zaktualizować zaawansowane opcje lokalizacji, musisz używać jednego z następujących typów kampanii:

• „Sieć wyszukiwania z rozszerzeniem na sieć reklamową – wszystkie funkcje”
  • „Sieci wyszukiwania i reklamowa – wszystkie funkcje”
  • „Tylko sieć wyszukiwania – Reklamy na liście produktów”
  • „Tylko sieć wyszukiwania – Dynamiczne reklamy w wyszukiwarce”
  • „Tylko sieć wyszukiwania – Wszystkie funkcje”
  • Tylko sieć reklamowa – remarketing
  • „Tylko sieć reklamowa – Wszystkie funkcje”

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭

Mariusz zobacz co m.in. Google bierze pod uwagę przy dopasowaniu reklam do lokalizacji
https://support.google.com/adwords/answer/2453995?hl=pl

Jeśli "spełniasz wszystkie wymagania" żeby się zakwalifikować jako Irlandczyk Emotikon: Szczęśliwy : domena Google, język, lokalizacja w wyszukiwarce to będzie faktycznie słabo z targetowaniem... ale nie sądzę żeby było. Weź pod uwagę że pewnie wpisujesz polskie frazy w wyszukiwarkę czyli jakieś zainteresowanie wykazujesz tym produktem.

W ustawieniach kampanii w zaawansowanych ustawieniach lokalizacji masz 3 opcje:

Osoby w lokalizacji wybranej przeze mnie, które szukają stron na jej temat lub przeglądają takie strony (zalecane)

Osoby w lokalizacji wybranej przeze mnie

Osoby szukające stron w lokalizacji wybranej przeze mnie lub przeglądające takie strony

Domyślnie jest opcja pierwsza. Jak zmienisz na drugą to odrzucisz osoby które są poza Polską, ale ich wyszukiwania wskazują na zainteresowanie np tym polskim produktem

Nowicjusz ✭
Dzieki za podpowiedz Marcin. Co do tych 3 opcji to nie widze ichEmotikon: Szczęśliwy. W ustawieniach kampanii nie ma zaawansowanych ustawien lokalizacji (sa typ, sieci, urzadzenia. lokalizacje (tu brak jakichkolwiek innych opcji zaawansowanych), jezyki i budzet). Chyba ze nie szukam tam gdzie powinienem.

Nowicjusz ✭
Hmm, juz wiem gdzie te zaawansowane opcje powinny byc, tutaj jest link https://www.pl.adwords-community.com/t5/Artyku%C5%82y-U%C5%BCytkownik%C3%B3w/Zaawansowane-ustawienia... , tyle ze u mnie ich nie ma Emotikon: Smutny
Rozwiązanie
września 2015

Profesjonalista ✭

Wybierasz kampanię i:

kierowanie.jpg

http://i62.tinypic.com/2wdcxdy.jpg

Rozwiązanie
września 2015

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭

Pamiętaj

Aby zaktualizować zaawansowane opcje lokalizacji, musisz używać jednego z następujących typów kampanii:

• „Sieć wyszukiwania z rozszerzeniem na sieć reklamową – wszystkie funkcje”
  • „Sieci wyszukiwania i reklamowa – wszystkie funkcje”
  • „Tylko sieć wyszukiwania – Reklamy na liście produktów”
  • „Tylko sieć wyszukiwania – Dynamiczne reklamy w wyszukiwarce”
  • „Tylko sieć wyszukiwania – Wszystkie funkcje”
  • Tylko sieć reklamowa – remarketing
  • „Tylko sieć reklamowa – Wszystkie funkcje”

Nowicjusz ✭
Ha, i stala sie jasnoscEmotikon: Szczęśliwy. Dzieki wielkie!