AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 147 forumowiczów jest online
Obecnie 147 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Drastyczny spadek wyswietleń i kliknięć

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam,

Przebudowałem dość znacznie mój serwis internetowy. Ponieważ nie zauważyłem poprawy w biznesie, postanowiłem odświeżyć reklamy addwords. Zleciłem to zewnętrznemu specjaliście. Swoje reklamy wyłączyłem. Niestety po włączeniu reklam, specjalisty (na jego koncie) ruch jeszcze bardziej osłabł i przestałem otrzymywać wogóle zamówienia. W związku z tym wróciłem do swojej własnej kampanii, ale porównując dane historyczne, widzę że drastycznie (kilkaset procent) spadła ilość ich wyswietleń i ilość kliknięć. Pozycje są wysokie (1-2), budżetu nie wykorzystuję nawet w połowie.

Nie wiem co się stało.

Czy jest możliwe, że Google ograniczył ilość wyświetleń, gdy odnotował istnienie innego konta addwords powiązanego z moją stroną?

Proszę o pomoc w powstaniu z kolan.

Pozdrawiam,

Paweł

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Paweł K
września 2015

Dot.: Drastyczny spadek wyswietleń i kliknięć

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Jeżeli chcesz prowadzić kampanię na wyszukiwarkę, utwórz nową kampanię "Tylko sieć wyszukiwania..." i skopiuj grupy reklam z aktualnej kampanii w sposób pokazany poniżej.

kopiuj.png

link do grafiki

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

[ Edytowane ]

Strona nie może być reklamowana z dwóch kont AdWords jednocześnie. Przyczyną spadku ilości kliknięć/wyświetleń mogą być np. pozrywane linki w kampanii AdWords. Także upewnij się, czy po przebudowie strony zmianie nie uległo olinkowanie.

Jeżeli pierwotna kampania była wstrzymana przez dłuższy czas, możliwe że stawki poszły na tyle w górę, że jest problem z załapaniem się do emisji. Także sprawdź diagnostykę na poziomie słów kluczowych, zajrzyj na zakładkę reklamy. Rzuć też okiem na budżet konta.

diagnostyka.png

link do obrazu

Nowicjusz ✭
Dziękuję za szybką odpowiedź. Strona nie była reklamowana jednocześnie z dwóch kont. Olinkowanie nieco się zmieniło, ale zrobiłem przekierowanie na nowe strony i wydaje się, że to działa. Pierwotna kampania była wstrzymana na niecały miesiąc. Nie widzę jakiegoś problemu ze stawkami czy też z konkurencją. Nic się nie zmieniło w tym czasie.
Zrobiłem diagnostykę i jest jedna rzecz, która mnie niepokoi. Sporo słów kluczowych nie jest wyświetlane a komentarz brzmi: Nie jest wyświetlana (inne). Google nie może więcej zdiagnozować bo okazuje się, że jest to kampania w sieci reklamowej. Próbuję ją przełączyć na sieć wyszukiwania, ale jest w niej jakby na sztywno przypisana Sieć reklamowa (lista wyboru nie rozwija się). jest tam wiele wartościowych według mnie słów kluczowych, ale nie wiem jak to przełączyć na sieć wyszukiwania.
Może coś jeszcze doradzisz?
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Paweł K
września 2015

Jeżeli chcesz prowadzić kampanię na wyszukiwarkę, utwórz nową kampanię "Tylko sieć wyszukiwania..." i skopiuj grupy reklam z aktualnej kampanii w sposób pokazany poniżej.

kopiuj.png

link do grafiki

Nowicjusz ✭
Dziękuję udało się