AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 157 forumowiczów jest online
Obecnie 157 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dostęp tylko do odczytu i brak ważnych narzędzi

Najlepszy Współtwórca

Już kiedyś zwracałem uwagę na pewien, według mnie, problem. Dając Klientom dostęp do konta adwords z dostępem tylko do odczytu zawsze tłumaczę Klientom, żeby nie sprawdzali czy reklama się pojawia w wyszukiwarce.

Pytanie brzmi dlaczego takie konto tylko do odczytu nei posiada takich narzędzi jak podglądu i diagnozy reklam?

Ja wiem, że to narzędzie jest dostępne tu, ale to nie rozwiązuje problemu - Klient nie musi pamiętać nazwy narzędzia, nie musi zapisywać sobie tego adresu itp.

Dlaczego takie narzędzie nie może być dostepne z poziomu konta adwords? Nie wspomnę o innych narzędziach, których brak...

ScreenShot061.jpg

Dominik Myślak
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Dostęp tylko do odczytu i brak ważnych narzędzi

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Nie lepiej dać klientom konto na własnosć i uprawnienia administracyjne? Będą mieć dostęp do wszystkich narzędzi i jednocześnie zaufanie do agencji wzrośnie.

Najlepszy Współtwórca

Krzysztof rozliczam się w taki sposób, że wystawiam fakturę za całość - później pobieram fakturę od Google. Jak w takim przypadku mam dać dostęp administracyjny - to pytanie retoryczne.

Wielokrotne sytuacje, gdzie prowadziłem kampanie na koncie Klienta (nadal prowadzę kampanie również na kontach Klientów) gdzie Klient często ingerował w kampanię co nei przynosiło zamierzonych rezultatów - ba nie umożliwiało wyciągania wniosków pewnych testów...

Dwa jaki problem jest dorzucić dodatkowe narzędzia do "tylko do oczytu"?

Dominik Myślak

Magister ✭ ✭ ✭

Witam,

dziękuję za informację zwrotną-na pewno wartościowa i chętnie przekażę ją dalej. Oczywiście nie jest to gwaracją tego, że to narzędzie zostanie dodane do interfejsu AdWords (w opcji "tylko do odczytu"), ale z pewnością warto się nad taką możliwością zastanowić, jeśli ułatwiłaby ona komunikację z klientem.

Pozdrawiam,

KarolinaP

Student ✭

Dodanie tego narzędzia do innego typu użytkownika rzeczywiście nie powinno być bardzo problematyczne pod kontem technicznym jednak taka zmiana musiała by być wprowadzona na poziomie globalnym więc praktycznie pewnie nie jest to łatwe. Nasuwa mi się pytanie czy to że klient czasami sobie kliknie we własną reklamę jest takie problematyczne ? Zazwyczaj prosty komunikat, proszę nie klikać, wystarcza by jednak tego nie robił Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam, Piotr

Najlepszy Współtwórca

Piotruś są pewne rzczy, które są sprzeczne... Google na bodajże internetowej rewolucji, a później przez sprawdzanie agencji Third-Party Compliance Team nałożyło pewne standardy i jednym z nich jest raportowanie Klientowi, bądź wręcz danie mu dostępu do konta adwords. Po to powstał dostęp tylko do odczytu - abym mógł dać dostęp Klientowi do konta, ale dlaczego ten Klient nie może sprawdzić jak reklama się wyświetla z poziomu konta adwords na swoim dostępie.

W dużej mierze pomaga prośba o nie wyświetlanie reklamy, ale w wielu przypadkach Klient stwierdza, że przecież za to nie płaci, więc sprawdzę jak się wyświetla ta moja reklama - tłumaczenie o CTR i wyniku jakości nie pomaga.

Pozdrawiam

Dominik

P. S. czy czasem nie spacerujesz do pracy/na rynek przez Kopernika? Chyba Cię widziałem tydzień temu.

Dominik Myślak

Student ✭

Dominik wiem o raportowaniu, sam przechodziłem przez proces weryfikacji agencji. Uważam że powinno być więcej rodzajów dostępów do konta. Zdaje sobie również sprawę że Klient nie zawsze słucha. Musi się również często upewniać czy i jak rzeczywiście reklama się wyświetla. Każdy rozwój funkcjonalności uprawnień w AdWords będzie na pewno mile widziany.

P. S. oj raczej nie spaceruje tamtymi rejonami, ale już słyszałem że gdzieś śmiga po mieście mój sobowtór Emotikon: Mrugający

Pozdrawiam, Piotr

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Zdaje się, że polityka Google jest dokładnie odwrotna. W najbliższym czasie zewnętrzne narzędzie propozycji słów kluczowych zostanie zamknięte (źródło) i zastąpione AdWords Keyword Planner. Jeżeli nowe narzędzie będzie podobne do Display Plannera, to w ogóle nie będzie dostępne bez zalogowania.