AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 148 forumowiczów jest online
Obecnie 148 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Czy słowa kluczowe mogą konkurować między sobą

Wszechwiedzący ✭

Hej,

Wybaczcie, jeśli pytanie wyda sie banalne.

Czy jest możliwem, że słowa kluczowe wewnątrz jednego konta mogą powodować zwiększenie ceny za klik poprzez konkurowania między sobą?

np. mam dwa SK:

+nazwamarki 

oraz 

+nazwamarki +kurtka

Czy może wewnątrz konta SK nie konkurują ze sobą nawet jeśli będę dokładnie takie same tylko wewnątrz innych kampanii?

Z góry dzięki!

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

konkurują ze sobą, ale na takiej zasadzie, że i tak w danym momencie pojawi się reklama tylko dla jednej z tych fraz.

Unikaj duplikatów słów w obrębie konta AdWords chyba, że poszczególne kampanie są tak usatwione, że nie ma szans, by system mógł/chciał pokazać dwie reklamy, czyli np. kampanie emitowane w różnych regionach, czy też o innych porach dnia. Bądź jedna kampania to klasyczna kampania na sieć wyszukiwania a druga to remarketing - RLSA - w takich przypadkach system wie co robić i pokaże odpowiednią reklamę.

Dominik Myślak

Wszechwiedzący ✭

Hej Dominik,

Dzięki za odpowiedź.

Pozwól, że jeszcze dopytam: czyli konkurencja wewnątrz konta nie powoduje wzrostu ceny?

Zostanie po prostu wybrane słowo kluczowe, które najbardziej pasuje w danej aukcji?

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Najlepszy Współtwórca

Nie powinno powodować zwiększenia ceny, ale nie dopuszczaj do takiej sytuacji jak pisałem powyżej.

Piszemy tutaj o dokłądnie takich samych frazach.

Jeśli frazy się czymś różnią to system dopasuje najlepsze frazy.

Dominik Myślak

Wszechwiedzący ✭

A jest może gdzieś oficialna odpowiedź Google odnśnie tego kiedy ma to wpływ na cenę (wewnętrzna konkurencja)?

W ogóle moje pytanie wzięło się stąd, że rozmawialem dzisiaj na czacie i dostałem taką odpowiedź (sorki, że po angielsku):

" So no; Keywords within the same, ad group/campaign/account cannot compete with each other and drive the bid up because only the best keyword will win the auction and as far as keywords are concerned. More is better"

" another example is same advertise having multiple Adwords accounts. even in that case the same advertiser cannot have 2 ads in the same auction because we know its the same advertiser"

Z drugiej strony czytając różne artykuły można znaleźc np.

"Unfortunately, internal keyword competition usually leads to increased CPCs because you are competing – bidding – against yourself to achieve the highest ad rank possible"

Żródło: 

http://www.lunametrics.com/blog/2016/08/31/might-biggest-ppc-competition/

Dlatego - jeśli to możliwe - chciałbym znaleźć ostateczną odpowiedź Emotikon: Szczęśliwy

Dzięki!

Najlepszy Współtwórca

Nadal sugeruje nie dopuszczać do takich sytuacji. 

Napisz dokładnie skąd się wzięła chęć uzyskania tej wiedzy. Jak masz skonstruowaną kampanię, że pytasz o taką rzecz. Pozwól zrozumieć podstawę pytania, to może uda się lepiej odpowiedzieć.

W pierwszym poście podałeś dwie zupełnie inne frazy i one nie będą konkurowały ze sobą - system wybierze najlepszą.

Zerknij na artykuł jaki kiedyś napisałem - może znajdziesz tam odpowiedź na swoje  pytanie (artykuł składa się z dwóch częśći) https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Artykuly/Dopasowania-slow-kluczowych-zastosowanie-ciekawe-...

Dominik Myślak

Wszechwiedzący ✭

Rozumiem już, że w przykładzie, który podałem na początku nie konkurują miedzy sobą - dzięki.

A dopytyuję dalej już po protu z ciekawości, bo dziwie się dlaczego są różne odpowiedzi na to samo pytanie.

Konsultant mówi, że SK nie konkurują ze sobą w ogóle o cenę, a w artykułach znajduję coś innego.

Nie jest to związane z kampanią, którą prowadzę więc niestety nie mogę podać konkretnego przykładu.