AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 119 forumowiczów jest online
Obecnie 119 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Brak reklam na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, fraza "traktor"

Nowicjusz ✭

Cześć! Mam przykładową frazę "traktor", na którą to w zdecydowanej większości przypadków reklama AdWords wyświetla się dopiero na drugiej stronie wyników wyszukiwania. Dlaczego żadna reklama nie pojawia się u góry na pierwszej stronie? Czy chodzi o to, że żadna z firm nie zaoferowała wystarczającej stawki za pierwszą stronę, stąd też wszyscy zgodnie wyświetlają się dopiero na drugiej stronie?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Brak reklam na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, fraza &qu

Najlepszy Współtwórca

Cześć! U mnie ani jedna się nie wyświetla Emotikon: Szczęśliwy

A sprawdzałeś jakie są zalecane stawki od systemu AdWords?

Wejdź na kartę słowa kluczowe i kliknij przycisk kolumny.

Screen Shot 02-09-16 at 10.34 AM.PNG

a później Atrybuty i dodaj 3 szacunkowe stawki.

Porównaj je z Twoimi CPC.

Dodatkowo zapoznaj się z dosyć świeżym tematem o podobnej tematyce https://www.pl.adwords-community.com/t5/Popraw-jako%C5%9B%C4%87-reklam/niska-pozycja-reklamy-przy-wy...

Czyli zwróć jeszcze uwagę na Wyniki Jakości.

Dominik Myślak

Dot.: Brak reklam na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, fraza &am

Nowicjusz ✭

Dzięki za odpowiedź. Nie prowadzę kampanii na te słowa, więc też nie jestem w stanie porównać tego o czym piszesz. Interesuje mnie to jedynie z czystej ciekawości, co ma wpływ właśnie na taki efekt jak mamy w przypadku frazy "traktor".

Zastanawia mnie między innymi to, czy jest szansa, że jest to związane z tym, że być może żaden reklamodawca nie ustawił zwyczajnie właściwej stawki, którą to żąda Google za pierwszą stronę. Nie wiem na ile może być to prawdopodobne. Ewentualnie o co innego może chodzić?

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Sądzę, że może to być spowodowane tym, że jest to bardzo ogólna fraza i wiele firm nie reklamuje się na nią.

Jeśli ktoś myśli o sprzedaży to właśnie ta branża byłaby niezłym przykładem.

Wpisując słowo "traktor" nie mam ani jednej reklamy.

Wpisując słowo"traktor ursus" również nie mam reklam.

Screen Shot 02-09-16 at 10.53 AM 001.PNG

Ale wpisując słowo "traktor ursus c 330" jak najbardziej są reklamy.

Screen Shot 02-09-16 at 10.53 AM.PNG

Czyli komuś bardziej opłaca się reklamować na dokładną frazę, czyli firmę i model traktora jeśli nastawiony jest na sprzedaż.

Natomiast sama fraza traktor przez swoją ogólną formę nie dość, że może być drogie, to jeszcze nie docieramy nią do potencjalnych Klientów. Też bym nie reklamował się na tą frazę. Albo inaczej. Nie dbałbym o nią tak bardzo jak o te dokładne i nie zależałoby mi na tym, żeby w 100% pojawiała się reklama na wysokich pozycjach.

Oczywiście w przypadku tej ogólnej frazy można pomyśleć o dobraniu odpowiedniego tekstu reklamy, że posiadamy x modeli ursusa i dać dodatkowo rozszerzenia linków, ale co by nam to dało?

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Rozjaśniłeś mi już spojrzenie na to Emotikon: Szczęśliwy Faktycznie może być tak jak mówisz, że fraza "traktor" jest na tyle ogólna, że jej wykorzystanie w kampanii AdWords nie spełnia właściwej roli, dlatego też stosuje się frazy kilkuczłonowe.

Jeszcze raz, dzięki Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam