AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 79 forumowiczów jest online
Obecnie 79 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Brak list dla remarketingu dynamicznego

Student ✭ ✭ ✭

Przejąłem konto, na którym chcę odpalić dynamiczny remarketing. Kod dodany, w ustawieniach wybrany handel detaliczny, ale nie ma list.

Na nowych kontach wystarczy przeklikać konfigurację zaznaczając handel detaliczny i listy się tworzą automatycznie. Tutaj już to ktoś wcześniej robił, więc nie mogę procesu powtórzyć.

Tworzyłem kampanie i utworzyłem reklamy dynamiczne licząc, że się w magiczny sposób pojawią też listy, ale niestety nie.

Będę wdzięczny za pomoc, support nie potrafi nawet zrozumieć o co chodzi.

Znalazłem podobny wątek na zagranicznej wersji forum, ale nie ma rozwiązania.

Odpowiedź eksperta 3verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Michał Badora
marca 2016

Dot.: Brak list dla remarketingu dynamicznego

Wschodząca Gwiazda
Listy do remarketingu dynamicznego są to listy oparte na regułach na bazie parametrów niestandardowych.

Automatyczna lista "Użytkownicy, którzy porzucili koszyk" zdefiniowana jest przez system jako:
"Odwiedzający strony typu „cart”, ale nie strony typu „purchase”."

W związku z tym, by utworzyć taką listę klikasz +LISTA REMARKETINGOWA > "Użytkownicy witryny", w polu "Kogo dodać do listy" wybierasz "Użytkownicy strony, którzy nie odwiedzili innej strony" i dodajesz reguły.
w "Osoby, które odwiedziły stronę z dowolnym z następujących elementów:" wybierasz ecomm_pagetype równa się cart,
a w "Ale nie odwiedzili innej strony, zawierającej dowolne z tych elementów:" wybierasz ecomm_pagetype równa się purchase.

Jak masz dostęp do innego konta z listami utworzonymi automatycznie to możesz z niego "zgapić" warunki dla poszczególnych reguł i utworzyć je ręcznie. Zajmie Ci to kilka minut i powinieneś mieć problem z głowy. Jak klikasz na listę automatyczną to po wejściu do jej szczegółów na górze jest "Podsumowanie listy remarketingowej" i tam są podane warunki dla listy.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda
A czy na pewno kod remarketingowy, który jest dodany do strony pasuje do konta, na którym chcesz utworzyć kampaię remarketingową ? Adaśko

Student ✭ ✭ ✭

Tak, kod jest ok. Parametry niestandardowe dla kategorii Handel detaliczny są aktywne.

Najlepszy Współtwórca
Wydaje mi się, że trzeba zadzwonić do supportu. Wyjaśnić w czym problem i może oni pomogą.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Jak wejdziesz do Odbiorców w Udostępnionych zasobach, to jakie masz komunikaty dot. tagu remarketingowego w tym okienku na górze po prawej stronie?
Wszystko jest w porządku czy są jakieś błędy?
Jeśli tag jest na stronie i system AdWords nie widzi problemów z tagiem to w ostateczności listy można stworzyć ręcznie.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭ ✭
Tag Google Analytics był ostatnio aktywny o 12:06 AM
Tag Adwords był ostatnio aktywny o 1:02 AM
Parametry niestandardowe dla kategorii Handel detaliczny są aktywne (Google Analytics)

Ten 3. wynika zapewne z faktu, że klient sobie kiedyś konfigurował remarketing przez Analytics (o to muszę dopytać).

W kodzie widać wszystkie 3 parametry i na pewno działa.

Jak można utworzyć listy ręcznie? Mam na myśli cały czas te potrzebne do remarketingu dynamicznego.

W supporcie trafiłem na osobę, która nie potrafi pomóc, ale zaraz będę dzwonił kolejny raz. Chciałbym uniknąć zakładania nowego konta, choć to będzie najprostsze chyba.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Michał Badora
marca 2016

Wschodząca Gwiazda
Listy do remarketingu dynamicznego są to listy oparte na regułach na bazie parametrów niestandardowych.

Automatyczna lista "Użytkownicy, którzy porzucili koszyk" zdefiniowana jest przez system jako:
"Odwiedzający strony typu „cart”, ale nie strony typu „purchase”."

W związku z tym, by utworzyć taką listę klikasz +LISTA REMARKETINGOWA > "Użytkownicy witryny", w polu "Kogo dodać do listy" wybierasz "Użytkownicy strony, którzy nie odwiedzili innej strony" i dodajesz reguły.
w "Osoby, które odwiedziły stronę z dowolnym z następujących elementów:" wybierasz ecomm_pagetype równa się cart,
a w "Ale nie odwiedzili innej strony, zawierającej dowolne z tych elementów:" wybierasz ecomm_pagetype równa się purchase.

Jak masz dostęp do innego konta z listami utworzonymi automatycznie to możesz z niego "zgapić" warunki dla poszczególnych reguł i utworzyć je ręcznie. Zajmie Ci to kilka minut i powinieneś mieć problem z głowy. Jak klikasz na listę automatyczną to po wejściu do jej szczegółów na górze jest "Podsumowanie listy remarketingowej" i tam są podane warunki dla listy.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭ ✭
Bardzo dziękuję, jak zwykle rozwiązujesz problem Emotikon: Mrugający

Nawet nie wiedziałem, że można używać parametrów do tworzenia list ręcznie.

Podaję jeszcze jak skonfigurowałem, na wypadek, gdyby ktoś znalazł błąd: http://i.imgur.com/xEc0CoI.png (1. lista to wyświetlenia produktów, 2. porzucone koszyki)