AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 203 forumowiczów jest online
Obecnie 203 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Automatyczne dodawnie odpowiednich fraz jako słów kluczowych

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Siemanko,

Rozmawiałem ostatnio z @Maciek ef i jest taki pomysł aby zrobić skrypt, który automatycznie dodaje wyszukiwane hasła jako słowa kluczowe.

Oczywiście muszą one spełnić pewne warunki.

Z wyszukiwanymi hasłami, które konwertują i mają dobre CPA (skrypt sprawdzi jakie ma CPA dana grupa reklam, kampania i całe konto) nie mam problemu można je łatwo znaleźć i dodać do danej grupy reklam.

Trudniej jednak z wyszukiwanymi hasłami, które nie konwertują i potencjalnie nadają się na negatywne słowa kluczowe. 

I tu pytanie:

Kiedy wyszukiwane hasło jest wystarczająco złe aby skrypt mógł dodać je jako negatyw?

Może ktoś ma jakieś sugestie?

Skrypt będzie też prowadził rejestr w Google Sheets gdzie będzie można zobaczyć co, gdzie i kiedy zostało dodane.

Jeśli ktoś ma jakieś opinie odnośnie całej koncepcji to również zapraszam do dyskusji.

Dzięki.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Magister ✭

Można być negatywne np. gdy w zadanym czasie nie ma konwersji a jego koszt wynosi więcej niż 2-3krotność średniego CPA. Taki bardzo bezpieczny warunek Emotikon: Szczęśliwy

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Hej Bartek,

Dzięki za komentarz.

Powinienem był dodać, że skrypt będzie się odpalał raz w tygodniu i patrzył na to co się wyszukiwało w porzednich 7 dniach.
Chociaż myślę, że bazując na tym co zasugerowałeś można by zrobić tak:

1) Nowe pozytywne słowa kluczowe - patrzy na poprzednie 7 dni i szuka tego co dobrze konwertowało
2) Nowe negatywne słowa kluczwoe - patrzy na poprzednie 30 dni i szuka tego co osiągnęło np. próg 3x średnie CPA i dalej nie przyniosło konwersji - wtedy dodaj jako negatyw

Całość w dalszym ciągu będzie działać raz w tygodniu.

Jeszcze jakieś sugestie?

P.s.

@BKonieczny

Link do twojego LinkedIn nie działa. Popraw sobie wizytówkę Emotikon: Mrugający

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Najlepszy Współtwórca

Założenie jest czysto teoretyczne co do wykluczeń, ponieważ nie zawsze wartości mają wpływ na to, że to zła fraza. Tutaj w wielu przypadkach jest to robota dla człowieka, bo rozumie intencje internauty.

Krzysztof, czy dodana fraza może otrzymywać jakąś konkretną etykietę, żeby łatwiej ją było wyłowić?

Dominik Myślak

Wszechwiedzący ✭

Pełna zgoda Dominik. To rozwiązanie z założenia nieidealne.

Pełna automatyzacja wyszkianych haseł to mógłby być błąd (pomysły na kampanie, ocenca popytu na medele produktów, który nie mamy itp.)

Ale Maciek wspomniał o jednym koncie, gdzie widziałby zapotrzebowanie, a ja myślę, że to całkiem fajne wyzwanie :-)

Co do etykiet to jak najbardziej.

Zrobię tak żeby każde dodane / wykluczone słowo maiło etykiętę "DM" żeby było wiadomo skąd wziął się pomysł na ten ficzer Emotikon: Bardzo szczęśliwy Emotikon: Bardzo szczęśliwy 

Może tak być? Emotikon: Szczęśliwy Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca

Zrób tak, żeby każdy mógł sobie tą część kodu zmienić i wpisać własną nazwę etykiety Emotikon: Szczęśliwy   ale domyślnie może tak być Emotikon: Mrugający

Dominik Myślak