AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 75 forumowiczów jest online
Obecnie 75 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Automatyczna zmiana stawek w elastycznych

Student ✭ ✭ ✭

Cześć, czy w regułach automatycznych działa wam zmiana max. CPC czy też CPA w elastycznych strategiach kierowania?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Automatyczna zmiana stawek w elastycznych

Wschodząca Gwiazda
Nie widzę by była możliwość ustawienia za pomocą reguł automatycznych docelowego CPA przy używaniu strategii docelowego CPA. A ustawianie max CPC nie zadziała przy takiej strategii.
Napisz jakiej dokładnie strategii używasz i co chcesz osiągnąć za pomocą reguł automatycznych.
Tomasz Ciepłucha

Dot.: Automatyczna zmiana stawek w elastycznych

Student ✭ ✭ ✭

Reguły elastyczne całkowicie wyparły ręczne ustalanie stawek, za jakiś czas te opcje w ogóle znikną, natomiast w regułach wciąż nie jest elastycznie i zmiany stawek, w celu optymalizacji kampanii, nie są możliwe, co potwierdziłeś, w elastycznych strategiach.

 

Wg mnie powinno to być, ponieważ schodzenie czy wchodzenie o jakieś wartości zł dają takie lub inne efekty, to jest analogiczne do zmniejszenia i zwiększania stawek CPC w oparciu o dane skuteczności.

Dot.: Automatyczna zmiana stawek w elastycznych

Wschodząca Gwiazda
Nie zgodzę się z Tobą, że strategie automatyczne wyparły ręczne ustalanie stawek i na pewno nie nastąpi to co piszesz, że ręczne ustalanie stawek zniknie, gdyż jest to jedno z fundamentalnych założeń w AdWords - możliwość kontrolowania kosztów.

Znam wiele osób, które są ekspertami w AdWords, a używają wyłącznie ręcznego ustawiania stawek.

Poza tym możliwość wpływania na ustawienia automatycznych strategii trochę mija się z celem i przeczy idei tych strategii, gdyż z założenia mają być one automatyczne. Dokonywanie automatycznych zmian w automatycznych strategiach brzmi trochę dziwnie Emotikon: Szczęśliwy

Weź też pod uwagę, że przy zmianach w ustawieniach strategii automatycznej - np. docelowego CPA algorytm musi się uczyć od nowa. Jeśli zatem będziesz dokonywał częstych zmian algorytm się nigdy nie nauczy i raczej nie będzie działał, tak jak tego oczekujesz, a efekty będą mizerne.
Tomasz Ciepłucha

Dot.: Automatyczna zmiana stawek w elastycznych

Student ✭ ✭ ✭

Nie przeczy, bo elastyczna często dopiero się o limit CPC. Zmiana, owszem, resetuje ale nauka trwa kilka dni a korzyści ze zmiany są na kolejny, dłuższy czas.

 

Z ręcznych można korzystać przy kilku reklamach. Elastyczne mają nowy algorytm. Działają lepiej. Ale masz rację, że w sumie ręcznie nie zniknie, Google musi mieć alibi "swobody" AdWordsów.