Obecnie 350 forumowiczów jest online
Obecnie 350 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

strategia ustwiania stawek w konkurencyjnej branży na nowym koncie

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam,

Zastanawiam się jaką strategię najlepiej przyjąć działając w bardzo konkurencyjnej branży na nowym koncie.

Czy skupeinie się na początku się na obecności w 3 pierwszych reklamach i na optymalizacji pod kątem CTR żeby podnieść wynik jakości - jest dobrym podejściem? Czy raczej nie pchać się od razu w TOP3 i sprawdzić jaki będzie współczynnik konwersji?

Trochę danych odnośnie kampanii:

- prowadzona jest 4 dni,

- średni CPC około 5zł,

- średni CTR około 6% (przewidywany CTR - powyżej średniej)

- średni współczynnik odrzuceń: 4% (mniej niż CTR - hehe)

- średnia ilość stron/wizytę: 5

- wynik jakości dla fraz -  w większości 7/10

Rozszerzenia reklam dodane, reklamy są żróżnicowane, pisane raczej pod kątem CTR, słowa wykluczające są dodawane na bieżąco, podobnie słowa w dopasowaniu ścisłym.

Czy na coś jeszcze zwrócić uwagę?

Kiedy ew odpuścić trochę nacisk na CTR i skupić się na konwersji?

Pozdro

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: strategia ustwiania stawek w konkurencyjnej branży na nowym konc

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Wszystko zalezy od Twojego budzetu i strategii obecnosci w search.
To co ja robie dla konkurencyjnych fraz to stopniowo buduje AdRank pracujac nad Wynikiem Jakosci monitorujac zachowania uzytkwonikow w Google Analytics. Na tym etapie staram sie wylapac jak najwiecej slow kluczowych w dopasowaniu scislym i umiejscowic je na okreslonych pozycjach (bazujac na danych z GA). Z drugiej strony dla osob, ktore byly na mojej stronie i nie zamienily sie w klientow robie RLSA (remarketing na wyszukiwarke) i ustawiam reklamy na 1-szym miejscu dla fraz bardzo konkurencyjnych.

4 dni to troche malo danych. Zwlaszcza, ze po drodze byl weekend. Gratuluje super niskiego wspolczynnika odrzucen. Masz dobrze zainstalowany Google Analytics? Emotikon: Mrugający

Na CTR mozesz przestac patrzec jak masz super rentownosc na konwersji Emotikon: Mrugający

Nowicjusz ✭
Masz zaskakująco niski współczynnik odrzuceń. Nigdy takiego w Adwords nie widziałem. Aby określić strategie potrzebna jest jeszcze wiedza na temat budżetu i potencjału kampanii.

Wschodząca Gwiazda
Jacek przy dobrym targetowaniu i dobrze przygotowanej ofercie zdarzają się serwisy "nie do odrzucenia" ;-)

Adaśko

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Budżet jest niestety niewystarczający żeby utrzymywać wszystkie frazy w TOP3 przez cały dzień. Strategię mam bardzo prostą:
1) podnieść wynik jakości konta/fraz - w międzyczasie wyszukać konwertujące frazy i znaleźć najskuteczniejsze reklamy
2) zoptmalizować kampanię tak aby koszt konwersji był w granicach maksymalnego akceptowalnego przez klienta CPA
3) w dalszym ciągu optymalizować kampanię w kierunku kosztu konwersji w kierunku optymalnego CPA i zwiększania ilości konwersji.

GA mam raczej dobrze zainstalowane, współczynnik odrzuceń jest na poziomie 13%, CTR 6%, współczynnik konwersji 1,32%. Koszty konwersji niestety koszmarnie wysoki na razie.

Zastanawiam się przede wszystkim nad tym jak długo starać się utrzymywać reklamy w TOP3.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Jacku CTR już zaczyna normalnieć, też mnie to zaskoczyło :-)

Jeśli chodzi o budżet wynosi on aktualnie 70zł/dzień. Śr CPC z ostatnich 7 dni wynosi 4,37zł, udział w wyświetleniach 83%.

Potencjał kampanii? Trudno mi powiedzieć, nie za bardzo wiem jak miałbym określić potencjał kampanii.