Obecnie 222 forumowiczów jest online
Obecnie 222 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

reklama ze znakami towarowymi / trademarks

Nowicjusz ✭

Cześć, prowadzę kampanię reklamową dla hurtowni butów i odzieży, i niestety muszę używać w reklamach znaki towarowe marek ubraniowych (że produkty danych marek są dostępne w hurtowni). Proszę, powiedzcie jak można używać zastrzeżone marki w reklamach? przecież to jest normalne, że jak się jest pośrednikiem sprzedaży musimy dane znaki używać w reklamie ... google adwords wszystko odrzuca i nie wiem co robić ...a zgody od właścicieli znaków nie mogę uzyskać, nie jest to zgodne z ich polityką ;/

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
listopada 2015

Dot.: reklama ze znakami towarowymi / trademarks

Najlepszy Współtwórca

Znaki chronione są w AdWords na podstawie wniosku właściciela. (tzw. roszczenia). Jeśli właściciel znaku nie wyrazi zgody, Google nie może nic zrobić. Zgody przyznawane są tylko dlakont wskazanych w zaakceptowanym wniosku.

Próby omijania zabezpieczeń są nadużyciem nie tylko wobec Google ale i właściciela znaku.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
listopada 2015

Najlepszy Współtwórca

Znaki chronione są w AdWords na podstawie wniosku właściciela. (tzw. roszczenia). Jeśli właściciel znaku nie wyrazi zgody, Google nie może nic zrobić. Zgody przyznawane są tylko dlakont wskazanych w zaakceptowanym wniosku.

Próby omijania zabezpieczeń są nadużyciem nie tylko wobec Google ale i właściciela znaku.

Wschodząca Gwiazda
Jeżeli nie uzyskasz takiej zgody od właściciela marki, to nie masz szans aby używać zastrzeżonych nazw w kampaniach reklamowych. Adaśko

Profesjonalista ✭ ✭ ✭
Warto jednak zaznaczyć, że sytuacja jest trochę oddalona od polskiego orzecznictwa sądowego, które w tych przypadkach, które znam zezwala na wykorzystywanie znaków zastrzeżonych bez zgody ich właściciela - w celu informacyjnym.
________
Booguś

Najlepszy Współtwórca
Informujesz "ze znakiem towarowym" non profit czy po to żeby sprzedać?
Google wprowadza ograniczenie tylko gdy właściciel znaku o to wnioskuje a nie dla każdego zarejestrowanego znaku.
Poza tym przy takiej skali racjonalniej jest przeprowadzić procedurę udzielenia zgody niż być stroną wszystkich roszczeń ...

Nowicjusz ✭
hej, dzięki za odpowiedź - informuje użytkowników, że towar danej marki posiadam - ale celem jest sprzedaż ... eh, uzyskanie zgody od ok. 60 marek nierealne ...

Nowicjusz ✭
jednak inne portale (nawet takie zalando czy biura podróży) używają znaki towarowe, c zyżby uzyskali od każdej marki zgodę ?

Najlepszy Współtwórca
Nie od każdej firmy / marki. Tylko od tych, które zgłosiły roszczenie do swojego znaku do Google.

Magister ✭ ✭ ✭
Inna sprawa to jest to, gdzie w treści reklamy pojawia się znak towarowy.
1. Można go na pewno mieć w słowach kluczowych i najprawdopodobniej pojawi się wówczas w tekście reklamy po użyciu narzędzia KIT.
2. Dla butów widzę kilka reklam zawierających znak towarowy umieszczony w wyświetlanym adresie, np. jako subdomena
Ogólnie nawet mając zastrzeżony znak towarowy jego właściciel nie zawsze jest w stanie wyegzekwować brak reklam zawierających ten właśnie znak.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Nowicjusz ✭
dzięki Marek, narzędzie KIT? chodzi ci o keyword insertion tool?

Wschodząca Gwiazda
Marek B, jeżeli słowo kluczowe będzie zastrzeżone to i przez KITa nie przejdzie. Adaśko

Wschodząca Gwiazda

Adam G, Marek ma racje - Przez KIT-a przejdzie Emotikon: Szczęśliwy tyle, że nie w nagłówku reklamy a w np. adresie wyświetlanym o czym wspomniałEmotikon: Szczęśliwy Można kombinować z odmianami, bo i takie przypadki widziałam. Zamiast Adidas to Adidasu, itdEmotikon: Szczęśliwy

Właściciel znaku towarowego zastrzega konkretną nazwę, ale musi pilnować sobie jej odmian i w razie gdy ktoś posługuje się nią można takie reklamy zgłaszać do wyłączenia.

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Tak, miałem na myśli Keyword Insertion Tools

Adam - być może patrzyłem na reklamy emitowane z konta, które ma zgodę na używanie marki.

Bez nazwy.png

Przyznaję, że nie testowałem takiego wklejania zastrzeżonych nazw.

Edit: gdy wklejałem screena Paulina doprecyzowała Emotikon: Mrugający

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński