Obecnie 210 forumowiczów jest online
Obecnie 210 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

reklama, a treść strony docelowej

Wschodząca Gwiazda

Witajcie

obiło mi sie o uszy, że jest możlwość zmiany tekstu strony docelowej w zależności od treści reklamy w którą się klikneło

czy jest taka możliwość, jeżeli jest to jak to wygląda od strony technicznej

(nie chodzi mi o to, żeby dla każdej reklamy robic oddzielne LP)

z góry dzieki

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: maciekef
września 2015

Dot.: reklama, a treść strony docelowej

Najlepszy Współtwórca

Do kazdej reklamy lub slowa kluczowego przypisujesz zmodyfikowany adres url:

np

/index.html?s=1

/index.html?s=2

/index.html?s=3

s - tylko jako przykad. Nazwa zmiennej może być dowolna, która nie koliduje z innymi zmiennymi używanymi w witrynie.

Zmiennych może być więcej lub więcej warości zaby opisać różne przypadki modyfikacji treści strony.

W skrypcie strony np w php identyfikujesz zmienną $s obecną w url'u wraz z jej wartością widniejąca po znaku równości.

Poszczególnym wartościom zmennej przyporzadkowujesz wersjie treści lub bloków kodu.

Za pomocą prostych warunków logicznych, w zależności od tej wartości ładujesz inną treść lub modyfikujesz, niektóre elementy strony (bloki kodu).

Czyli np:
jeśli $s przyjmie wrtość 1 ładujesz wersję A treści,

dla wartości 2 ładujesz wersję B,

itd

Dobrze jest tez zabezpieczyć się przed brakiem zmiennej lub jej nietypową wartością tak by nie powstał błąd zamiast zmienionej treści strony.

Jeśli chodzi o tagowanie to ja bym zostawił i nie bawił się na początku w # czy inne ukrywanie (za dużo czyników do zmian na raz, modyfikacja kodu Analytics,...).

Jeśli url'e będą różne od razu wyłapiesz co powoduje zmianę opinii o stronie docelowej (przy tych samych treściach reklam) i WJ. Będziesz móg je rozróżnić też raportach w G. Analytics.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca

Miałem takiego Klienta, który juz jak zgłosił się do mnie miał przygotowaną taką stronę docelową, gdzie np. w h1 ładowało się słowo kluczowe z reklamy, która była kliknięta. Nie jestem programistą, więc nie udzielę odpowiedzi jak..

ale się da

Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca

Aby strona "wiedziała" jaką treść wyświetlić musi "dostać" informację.

Tą informację można przekazać w url'u, więc tak czy inaczej powstaje dynamiczne LP.

Jeśli url nie ma być zmienny to trzeba zamienić ? na #. Ale wtedy musisz doświadczalnie sprawdzić działanie takiego rozwiązania, bo # i zmienne po nim beda przesunięte przez AdWords na ostatnią pozycję w url'u (po tagowaniu).

Wschodząca Gwiazda

czyli to trzeba by wyłaczyc automatyczne tagowanie?

Lechu będę bardzo wdzieczny za bardziej łopatologiczne tłumaczenie;]

Najlepszy Współtwórca

teraz sobie przypomniałem po poście Lecha, że faktycznie adresy docelowe niosły za sobą informację...

www.przykład.pl/podstrona{jakiś parametr odczytywany przez stronę docelową}

Po stronie serwisu taki parametr był odczytywany (czyli też kodowanie) i rozrzucany element w odpowiednie miejsca jak np. h1

Dominik Myślak
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: maciekef
września 2015

Najlepszy Współtwórca

Do kazdej reklamy lub slowa kluczowego przypisujesz zmodyfikowany adres url:

np

/index.html?s=1

/index.html?s=2

/index.html?s=3

s - tylko jako przykad. Nazwa zmiennej może być dowolna, która nie koliduje z innymi zmiennymi używanymi w witrynie.

Zmiennych może być więcej lub więcej warości zaby opisać różne przypadki modyfikacji treści strony.

W skrypcie strony np w php identyfikujesz zmienną $s obecną w url'u wraz z jej wartością widniejąca po znaku równości.

Poszczególnym wartościom zmennej przyporzadkowujesz wersjie treści lub bloków kodu.

Za pomocą prostych warunków logicznych, w zależności od tej wartości ładujesz inną treść lub modyfikujesz, niektóre elementy strony (bloki kodu).

Czyli np:
jeśli $s przyjmie wrtość 1 ładujesz wersję A treści,

dla wartości 2 ładujesz wersję B,

itd

Dobrze jest tez zabezpieczyć się przed brakiem zmiennej lub jej nietypową wartością tak by nie powstał błąd zamiast zmienionej treści strony.

Jeśli chodzi o tagowanie to ja bym zostawił i nie bawił się na początku w # czy inne ukrywanie (za dużo czyników do zmian na raz, modyfikacja kodu Analytics,...).

Jeśli url'e będą różne od razu wyłapiesz co powoduje zmianę opinii o stronie docelowej (przy tych samych treściach reklam) i WJ. Będziesz móg je rozróżnić też raportach w G. Analytics.

Nowicjusz ✭

Ddaczego ta strona ma wynik jakosci ponizej sredniej ? http://pomoc-drogowa-katowice24h.pl/index.html

Najlepszy Współtwórca
duplikaty treści
brak meta tagów
brak znaczników alt i title
ogólnie mało unikalnej treści
Dominik Myślak

Emerytowany Najlepszy Współtwórca