Obecnie 168 forumowiczów jest online
Obecnie 168 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

"Grupy reklam bez żadnych reklam" - błąd?

Nowicjusz ✭

Witam,

Wchodząc dziś na swoje konto zauważyłem komunikat:

"Grupy reklam bez żadnych reklam (1060)"

Po kliknięciu linku, adwords wyświetla całą listę grup bez reklam. Wszystko byłoby OK, gdyby nie fakt, że jeszcze wczoraj wieczorem, każda grupa miała po kilka swoich reklam - a od tamtego czasu na konto nie wchodziłem.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem albo może potwierdzić, że to jakiś chwilowy błąd?

Pozdrawiam

AM

Odpowiedź eksperta 4verified_user

Dot.: "Grupy reklam bez żadnych reklam" - błąd?

Wschodząca Gwiazda

oj to chyba jakus bug, obok tego napisu "Grupy reklam bez żadnych reklam (1060)" jest przycisk Wyświetl, kliknij tam i wejdź na którąś z grup tam pokazanych, ja tak uczyniłem na kilku przypadkowych i kilka reklam w każdej z grup jest aktywnych

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Potwierdzam, też to u siebie dziś zauważyłem.

System informuje o braku reklam w grupach, mimo że reklamy istnieją. Bug. Nie ma się czym przejmować, nie wpływa to na działanie konta.

Najlepszy Współtwórca

To narzędzie ma opóźnienie do 24 a może i więcej godzin.czyli po dodaniu reklam komunikat wyświetla się jeszcze do następnego dnia. Tak jest od początku kiedy się pojawiło. Dotyczy to też innych komunikatów. "Np w x kampaniach można zastosować optymalizator konwersji"

Po kliknieciu mamy pusty wynik filtra jeśli juz wcześnij zmieniliśmy to ustawienia w kampanii.

Nowicjusz ✭

OK, bardzo Wam dziękuję za rozwianie wątpliwości Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam i miłego dnia życzę!

Pojawia się komunikat - grupy reklam bez żadnych reklam

Nowicjusz ✭

Mimo, że mam minimum 1 reklamę we wszystkich grupach to pojawia mi się komunikat o ich braku w ponad połowie grup z konta.

Dokładna treść komunikatu:  "Grupy reklam beż żadnych reklam"

"Niektóre grupy reklam zawierają kierowanie (np. słowa kluczowe), ale nie mają reklam. Utwórz reklamy w tych grupach reklam"

Dot.: Pojawia się komunikat - grupy reklam bez żadnych reklam

Wschodząca Gwiazda

odpowiedzi szukaj w tym temacie https://www.pl.adwords-community.com/t5/Zarz%C4%85dzaj-reklamami/quot-Grupy-reklam-bez-%C5%BCadnych-...

reasumując to jakiś bug, ktorym nie nalezy sie przejmowć

Najlepszy Współtwórca

Rzeczywiście dzis zasiało wszędzie tymi komunikatami. Wkampaniach i grupach, które działaja już od kilku tegodni...

Najlepszy Współtwórca

również mnie to dotknęło.

Dodatkowo brak wyświetlania reklam w kampanii, która jest aktywna. Diagnoza przez dymek szokująca. Kampania wstrzymana stąd brak wyświetleń co nei jest prawdą.

Dodatkowo ciągle nurtują mnie te komunikaty na koncie - nie fakt, że są, ale, że nie mogę kliknąć i je wyłączyć - poszczególne z nich.

Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda

Wkampaniach i grupach, które działaja już od kilku tegodni...

od kilku miesiecy a nawet lat Emotikon: Mrugający

Dodatkowo ciągle nurtują mnie te komunikaty na koncie - nie fakt, że są, ale, że nie mogę kliknąć i je wyłączyć - poszczególne z nich.

to samo u mnie

Wschodząca Gwiazda

U mnie też pełno bug-ów na koncie. Nie działa zakładka płatności od kilku dni, do tego komunikaty z brakiem reklam, po utworzeniu kampani bez reklam pojawia się, że kampania jest empy mimo iż grupy zostały stworzone ze słowami kluczowymi....oby szybko problemy zniknęły.