Obecnie 262 forumowiczów jest online
Obecnie 262 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

niski CTR

Nowicjusz ✭

Witam,

mam CTR na poziomie 2%-3%, czy to jest normalny wynik?

Jaki ma być CTR żeby kampanię można uznać za udaną?

Z góry dziękuję za podpowiedzi

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: niski CTR

Najlepszy Współtwórca
Temat poruszany wielokrotnie. Za mało podałeś danych.

1. Na jakie sieci prowadzisz kampanię? Sieć reklamowa, sieć wyszukiwania, czy obie? Może to jakaś inna kampania?
2. Jakich dopasowań fraz używasz?
3. CTR to pośredni wskaźnik dzięki, któremu można ocenić kampanię - skuteczność reklam. Dla Ciebie najważniejsze jest to ile masz konwersji. Kontaktów z Tobą, wysłanych formularzy, zakupów, zapisów itp.
Dominik Myślak

Magister ✭ ✭ ✭
Dominik znów pięknie i szybko odpowiedział i można byłoby na tym skończyć czekając na odpowiedź. Ja dodam tylko, że CTR na poziomie 2-3% może być uznany za dobry w kampanii na sieć reklamową oraz w przypadku, gdy reklamy w sieci wyszukiwania wyświetlają się nisko. Reklamy wyświetlane na pierwszej pozycji zwykle mają zdecydowanie wyższe CTR-y.

Nie oceniaj jednak kampanii poprzez pryzmat CTR i nie staraj się maksymalizować tego wskaźnika w oderwaniu od ważniejszych wskaźników, które wymienił Dominik. Ja mam kampanie w sieci wyszukiwania, które idą na bardzo niskich CTR-ach (ze względu na niskie stawki i dalekie pozycje), a i tak spełniają swoje zadanie generując tanie konwersje z fraz baaardzo długiego ogona. I ja tę kampanię uważam za udaną, bo dobrze realizuje wyznaczone jej cele. Równocześnie inna kampania generuje kilkunastoprocentowe CTR-y...
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Wschodząca Gwiazda
ja mysle ze ctr na poziomie 2-3% na siec reklamową to jest wynik w skali 1-10 na 11Emotikon: Szczęśliwy
wysokość ctr prócz czynników wymienionych przez mych przedmówców zależy też od branży

Nowicjusz ✭
2-3% w GDN to już nie te czasy Emotikon: Szczęśliwy
A wracając do meritum CTRy są istotne tylko do pewnego stopnia w kampanii. Jeśli realizujesz kampanię sprzedażową lub nakierowaną na akcję maksymalizuj raczej CVR. A jeśli zależy Ci na lepszym CTRze popraw reklamy i przejrzyj wyszukiwane hasła...