Obecnie 219 forumowiczów jest online
Obecnie 219 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

nagły wzrost liczby wyszukiwań

Nowicjusz ✭

Witam, od około 1 grudnia w mojej kampanii adwords na słowo 
[promostars] nastąpił znaczny wzrost wyświetleń tego słowa (szczególnie 
rano) przy podobnej liczbie kliknięć. Wg mnie najbardziej prawdopodobne: 
ktoś pozycjonuje się organicznie na tę frazę. Krótko mówiąc w tych 
godzinach (4-8/9) "maszynka" ma ustawioną największą moc przerobową. Reszta 
godzin, to wyświetlanie równomierne lub bardziej równomierne. Spadły mi wyniki jakości w kampanii z 10 na 6, może też moja strona ma słabszą pozycję w wyszukiwaniu naturalnym. Czy można coś na to poradzić. Support google adwords adpowiedział mi, że nie maja narzędzi do weryfikacji tego typu nieuczciwych działań. 

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: nagły wzrost liczby wyszukiwań

Wschodząca Gwiazda

Postawiłbym na jakiś monitor pozycji, ktory nabija wyświetlenia. Spadek jakości może wynikać z mniejszego CTR. Raczej na to nic nie poradzisz. A wzrósł ci śr. CPC czy pozostał ten sam ?

Adaśko

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Monitory poycji (ich zapytania) dośc ładnie są filtrowane. Widać to właśnie po porannych zapytaniach, które potrafią zniknąć po paru godzinach.

Ustaw harmonogram kampanii aby odciąć się od tego przedziału czasowego.

Na WJ ma wpływ wiele czynników, nie tylko CTR. Jakie masz parametry w "dymku" przy słowach kluczowych?

Nowicjusz ✭
Moim zdaniem cpc wzrósł.

Nowicjusz ✭
W dymku jest oczywiście odpowiedni. To kampania którą prowadzę któryś rok z rzędu, słowo to promostars (marka odzieży), opis dotyczy promostarsa, strona dotyczy promostarsa, czyli wszystko jak bozia przykazała. Podejrzewam, że nasza konkurencja się w ten sposób pozycjonuje przy okazji rozwalając nam CTR