Obecnie 320 forumowiczów jest online
Obecnie 320 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

kierowanie reklam Adwords do konkretnego partnera

Student ✭ ✭

Witajcie

Zadano mi dziwne pytanie, a ja kieruje je do Was bo sama nie jestem pewna odpowiedzi. Wydaje mi się zbyt prosta, żeby była prawdziwaEmotikon: Szczęśliwy  Pytanie to: czy można kierować reklamy tekstowe Adwords do konkretnych partnerów, np. do konkretnego adresu URL?

PomóżcieEmotikon: Szczęśliwy jak zwykle z góry dziękuje za odpowiedź.

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Anna B
września 2015

Dot.: kierowanie reklam Adwords do konkretnego partnera

Najlepszy Współtwórca
Oczywiście że możesz zadecydować gdzie chcesz wyświetlać swoja reklamę. To jedna z wielu metod kierowania.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Anna B
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Oczywiście że możesz zadecydować gdzie chcesz wyświetlać swoja reklamę. To jedna z wielu metod kierowania.

Student ✭ ✭
Dziękuje Leszku za potwierdzenie. Pozdrawiam serdecznie

Najlepszy Współtwórca

Anno kwestia jeszcze zadanego pytania. Czy chodzi Ci o Partnerów wyszukiwania, czy strony w sieci reklamowej?

Jeśli o sieć reklamową to jak najbardziej można wybrać strony/adresy na jakie będzie kierowana reklama.

Natomiast jeśli chodzi o partnerów wyszukiwania to tylko - zaznaczasz/odznaczasz.

ScreenShot856.jpg

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

edit.

Student ✭ ✭
Dominiku tak miałam na myśli sieć reklamową. A czy możesz mi jeszcze podpowiedzieć jeśli kieruję reklamę tekstową do konkretnego URLa to czy typ reklamy powinnam wybrać: sieć wyszukiwania z rozszerzeniem na sieć reklamową czy samą sieć reklamową (wszystkie funkcje)?Z góry dziękuje za pomoc.

Najlepszy Współtwórca
Typ kampanii na sieć wyszukiwania z rozszerzeniem na sieć reklamową to bardziej trik marketingowy by korzystać z jednej i drugiej sieci.

Jeśli chcesz "precyzyjniej" kierować reklamy na sieć reklamową to utwórz osobną kampanię na sieć reklamową. Dlaczego precyzyjniej?

Kampania tylko na sieć reklamową ma własny budżet.
może mieć bardziej rozbudowaną listę słów kluczowych - bardziej ogólne frazy po których reklama trafi kontekstowo na portale związane z Twoim tematem (w sieci wyszukiwania takie ogólne frazy wyklikałyby budżet).

i wiele innych aspektów przemawiających za osobną kampanią na sieć reklamową...
Dominik Myślak

Student ✭ ✭
Rozumiem. Tak też zrobiłam tylko zastanawia mnie, że mimo stanu reklamy: zatwierdzona, nadal mam takie info: Reklama jest wyświetlana?
Nie
Twoja reklama nie jest odpowiednia do wyświetlania w sieci wyszukiwania.
Przyczyny
Możemy udzielić jedynie informacji diagnostycznych dotyczących słów kluczowych w kampaniach, które mają włączoną opcję sieci wyszukiwania.
Z tego co "słyszałam" przy tej opcji reklam taki komunikat jest zawsze, mimo faktycznego wyświetlania reklam. Potwierdzisz tę informację?

Najlepszy Współtwórca
Potwierdzam.... te komunikaty dotyczą sieci wyszukiwania, gdzie przecież te reklamy się nie wyświetlają. Czyli komunikat mówi prawdę. Reklamy nie są wyświetlane na sieć wyszukiwania.
Dominik Myślak

Student ✭ ✭
dziękuje za potwierdzenie. Mam jeszcze ostatnie pytanko: czy procedura grup reklam i słów kluczowych w nich jest podobna jak w reklamie wyszukiwania, Tzn. chodzi mi o to czy tutaj również powinnam stworzyć wiele grup reklam i dla każdej grupy dodać słowo kluczowe (treść reklamy odpowiednia do słowa) etc.?

Najlepszy Współtwórca

Tutaj masz kilka informacji o sieci reklamowej:

https://support.google.com/partners/answer/2740636?hl=pl

https://support.google.com/partners/answer/117120?hl=pl

https://support.google.com/partners/answer/2404191?hl=pl

Musisz pamiętać, że kierowanie przypisywane jest na poziomie grupy reklam, także jeśli utworzysz bardzo dużo grup i chcąc je kierować na te same strony docelowe w sieci reklamowej musisz do każdej grupy przypisać taki zestaw stron docelowych.Ułatwi Ci to edytor adwords.

Natomiast możesz trochę mniej restrykcyjnie pogrupować słowa kluczowe - to bardzo względne bo każdy grupuje sobie troszkę inaczej frazy - i przypisujesz im teksty reklam.

Pamiętaj również, że sieć reklamowa jest bardziej wizerunkowa. Jak najbardziej walcz o konwersje, ale musisz rozważać reklamę w sieci reklamowej jako rozpowszechnianie swojego wizerunku - dlatego dobrze sprawdzają się bannery - 1 link i 2 link

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Jeśli chcesz próbować kierować reklamy na konkretne adresy, możesz nawet pominąć kompletnie dodawanie słów kluczowych - jeśli tylko wybrane strony są już wybrane ze względu na określoną tematykę.
Natomiast co do podziału na grupy reklam, warto podzielić wszystko w kategorie/tematy (w zależności od asortymentu), tak by wybrane przez nas reklamy wyświetlały się na adekwatnych stronach. Możemy w ten sposób np. reklamować część asortymentu na jednej wybranej witrynie.

Student ✭ ✭
Dziękuje Wam serdecznie za pomoc.