Obecnie 260 forumowiczów jest online
Obecnie 260 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

długi nagłówek reklamy,

Nowicjusz ✭

Jak to możliwe, że czyjaś reklama u góry ma taką długość?

Firma Remontowo-Budowlana - Pełen Zakres Usług

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Maciej S
września 2015

Dot.: długi nagłówek reklamy,

Profesjonalista ✭
w reklamach wyświetlanych u góry "nagłówek" to połączenie tekstu nagłówka i pierwszej linijki opisu czyli w tym przypadku:
Firma Remontowo-Budowlana <= nagłówek
Pełen Zakres Usług <= pierwsza linia opisu

zauważ, że w reklamach wyświetlanych u góry strony pod nagłówkiem zostaje tylko jedna linia opisu i url

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Maciej S
września 2015

Profesjonalista ✭
w reklamach wyświetlanych u góry "nagłówek" to połączenie tekstu nagłówka i pierwszej linijki opisu czyli w tym przypadku:
Firma Remontowo-Budowlana <= nagłówek
Pełen Zakres Usług <= pierwsza linia opisu

zauważ, że w reklamach wyświetlanych u góry strony pod nagłówkiem zostaje tylko jedna linia opisu i url

Nowicjusz ✭
To dla ścisłości - jeśli pod nagłówkiem masz pierwszą linię tekstu i zakończysz ją znakiem takim jak:kropka,wykrzyknik albo znak zapytania to jeżeli będzie się ta reklama pojawiać nad wyszukiwaniami organicznymi to właśnie taki efekt będzie miał miejsce (tj. nagłówek +pierwsza linia tekstu w jednej linijce)

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Ja ostatnio zauważyłem, że nie zawsze jest to regułą, że pierwszy wiersz zakończony kropką, znakiem zapytania lub wykrzyknikiem przechodzi do nagłówka.

Czasem w reklamach nad wynikami wyszukiwania w nagłówku pojawia się dodatkowo powtórzony adres strony (sama domena), a tekst reklamy (obie linijki) jest wyświetlany w jednym wierszu pod spodem.

Myślę, że ma to związek ze zwiększeniem czcionki. W niektórych sytuacjach gdy pierwsza linia opisu szła do nagłówka następowało przełamanie wiersza do nowej linii i stąd chyba te zmiany.

Jak nagłówek i pierwszy wiersz opisu nie wykorzystują wszystkich znaków to duża szansa, że zostaną połączone w nagłówku. Jeśli zaś są wszystkie znaki lub jest ich na tyle dużo, że ich wyświetlenie powodowałoby przełamanie - wówczas Google wyświetla domenę, a opis ląduje pod spodem w jednej linii.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Ciekawa sprawa - nigdy w sumie nie sprawdzałem co system zrobi z super krótkimi reklamami
Dzięki Tomasz

Wschodząca Gwiazda

Na poniższym obrazku pokazuję o co mi chodzi.

W podglądzie i diagnostyce reklam pierwszy wiersz trafia do nagłówka, ale razem z nagłówkiem jest za długi i następuje przełamanie wiersza.

Natomiast w wynikach wyszukiwania za nagłówkiem jest dopisana domena, a oba wiersze reklamy sa połączone w jeden pod spodem.

wyglad-reklamy.png

Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

:/ nie widzę obrazka - mógłbyś mi to podesłać na maila: Adres e-mail został usunięty przez Administratora Forum. Publikowanie adresów, adresów e-mail, numerów kont AdWords, numerów telefonu jest niezgodne z Regulaminem Forum AdWords
ślicznie proszę

Magister ✭ ✭ ✭
Witam Marcinie,

niestety publikowanie na Forum jakichkolwiek danych prywatnych jest niezgodne z naszym regulaminem. Przykro mi, że nie widzisz obrazka. Niestety związane jest to z problemem na platformie, z którym borykamy się od pewnego czasu. Mam nadzieję, że zostanie on wkrótce rozwiązanie. Jako rozwiązanie zastępcze, Tomasz mógłby wygenerować Ci link ze zrzutem ekranu, jeśli będzie tak uprzejmy Emotikon: Szczęśliwy

Dziękuję za zrozumienie i przepraszam za utrudnienia. Pozdrawiam,
KarolinaP

Student ✭
Podobno aby pierwszy wiersz łączył się z nagłówkiem muszą być wyłączone dynamiczne linki do podstron. Może ktoś rozwinąć temat tych linków oraz łączonego nagłówka ?

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Chodzi Ci o rozszerzenie linków witryny?

Jeśli tak to raczej nie tak to działa. Zerknij na przykład poniżej. Pierwsza linia przy nagłówku u rozszerzenia.

ScreenShot033.jpg

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Student ✭

Właśnie, że nie bo rozszerzenia linków witryny możesz samemu ustawić, jakie linki mają pokazywać się pod reklamą.
A dynamiczne linki do podstron są to linki generowane automatycznie na podstawie wyszukiwań osób

https://support.google.com/adwords/answer/6058574?hl=pl

Otrzymałem taki oto formularz, troszkę dziwne, że opcje google wyłączamy przy pomocy formularza w którym wpisuje się nazwę swojej firmy a nie po prostu gdzieś w ustawieniach konta.
https://support.google.com/adwords/contact/dynamic_sitelinks?hl=pl

Czas oczekiwanie kilka dni Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Nie jestem pewien czy dobrze to wszystko zrozumiałem.

Najlepszy Współtwórca
Jeśli dobrze zrozumiałem. Chciałbyś by dynamiczne linki nie zakłócały (domniemasz, że zakłócają) wyświetlania nagłówka + 1 wiersza reklamy w jednej linii/wierszu?

Jeśli tak to idąc w ślad linków jakie podesłałeś cytuję:

"Jeśli masz już skonfigurowane własne linki do podstron, będą one wyświetlać się zamiast dynamicznych linków do podstron."

Co za tym idzie nie będą one działały, czyli wrzucone przeze mnie przykłady potwierdzają, że nagłówek + 1 wiersz opisu mogą pojawiać się w jednej linii z rozszerzeniami linków.

Dodatkowo jeśli nie używasz rozszerzeń linków (byłoby to niezrozumiałe) to możesz takowe linki utworzyć i to załatwia sprawę - biorąc pod uwagę artykuł o dynamicznych linkach do podstron.
Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Student ✭

Jeżeli linki do podstron są włączone i zastępują linki dynamiczne to wcale nie znaczy, że linki dynamiczne są wyłączone, więc opcja łączenia nagłówka nie działa bo włączone są linki dynamiczne pomimo, że akurat są nie aktywne. xD

To może zacznę od początku. Chciałem tylko aby linia pierwsza łączyła się z nagłówkiem, Dodawałem kropkę na końcu i na podglądzie tym obok reklamy wszystko prezentowało się jak trzeba, jednak wpisując hasło w wyszukiwarkę gogle reklama nadal była podzielona. Napisałem na gogle chacie co zrobić i dostałem info, że włączone są linki dynamiczne, więc je wyłączyłem tym formularzem.

Mam nadzieję, że to pomoże.

Wschodząca Gwiazda
Linki dynamiczne są ogólnie w fazie testowej więc nie działają idealnie. Lepiej je kontrolować i zgłaszać przez formularz te, których chcemy się pozbyć. A to, że jest formularz to właśnie kwestia "etapu testów".

[ Edytowane ]
Student ✭

Z tego co widzę wszystko jest odwrotnie ;D
W reklamie, w której nie mam kropki, pierwszy wiersz przechodzi do nagłówka.
W reklamie w której kropka jest na końcu pierwszego wiersza wtedy z nagłówkiem nie łączy się reklama ta.

Emotikon: Smutny

a już od ponad tygodnia zależy mi, żeby to działało tak jak ja chcę