Obecnie 235 forumowiczów jest online
Obecnie 235 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Znaki towarowe vs. reklamy

Najlepszy Współtwórca

Odkąd pojawił się problem ze słowem "lustro" w reklamach ze względu na zastrzeżony znak towarowy miałem wielkie obawy odnośnie reklam, możliwości tworzenia reklam i wykorzystanie w nich pewnych fraz...

Dzisiaj tworzac reklamę dla Klienta już sądziłem, że jego nazwa jest zastrzeżona, ale nie...

ScreenShot057.jpg

Nie sądzicie, że to trochę idzie w złą stronę i słowa ogólnie używane i stosowane powinny być objęte innymi restrykcjami/przepisami i powinno można być ich używać?

Zdanie w reklamie miało brzmieć... Doświadczenie od 1992 roku.

Tak, oczywiście zmienie na r., ale chce zaznaczyć według mnie problem.

Dominik Myślak
Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Znaki towarowe vs. reklamy

Najlepszy Współtwórca

Ten problem już kiedyś został rozwiązany przez Google ale widzę, że wrócił...

Temat nasilał sie zawsze się w listopadzie i grudniu jak pojawiały się promocje, obniżki, oferty itp ważnedo do końca roku Emotikon: Szczęśliwy

Zrób drugą odmianę taką jaką chciałeś i poproś o wyjątek. Do czasu zatwierdzenia będzie działa z "r".

Najlepszy Współtwórca

Jasne, że poprawiłem reklamę, ale uważam, że to ogromny problem bo wystarczy założyć firmę używając bardzo popularnego słowa i bach... wiekszość firm leży bo nie może się reklamować.

Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca

Może być trudno ale czasem się udaje.
Mam taką sytuację, że jestem jedynym emitujacym reklamy dla pewnej marki w Polsce. Wszyscy pozostali emitują ogólne reklamy bez znaku towarowego. Mnie się chciało sprawdzić jak to jest w bazach UP z tym znakiem i okazalo się, że dotyczy inej branży języka i kraju.

Magister ✭ ✭ ✭

Witam,

no niestety bardzo często zdarza się, że marka=bardzo ogólne słowo i wtedy pojawiają się problemy przy tworzeniu reklam z danym słowem, nawet jeśli chodzi nam nie o markę, a o powszechne użycie słowa. Świetnie pokazuje to Twój przykład: Roku jest firmą specjalizującą się w urządzeniach elektronicznych i jako, że prowadzą sprzedaż także do krajów Unii Europejskiej, to reklamy zawierające słowo "roku" muszą być sprawdzane, jeśli chodzi o użycie tego słowa. 

Może warto było by skontaktować się z Zespołem Pomocy AdWords i zapytać, czy mogliby np. zgłosić w dziale Zasad AdWords, że Twoje konto AdWords używa słowa "roku" w powszechnym znaczeniu, a nie jako daną markę. Niestety w danym momencie nie jestem w stanie powiedzieć, na ile jest to możliwe, jeśli chodzi o polskie konta AdWords, ale na pewno warto się dopytać, czy istnieje taka możliwość. 

Pozdrawiam,

KarolinaP

Najlepszy Współtwórca

Karolino poszedłem na łatwiznę i zmieniłem na "r." - zgłaszam jedynie problem, który może mieć coraz szersze znaczenie jesli chodzi o używanie powszechnych słów w reklamach.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

A ja mam problem z innym znakiem towarowym "orbitrek".

Pytałem w supporcie Google i dowiedziałem się, że rzeczywiście jest to znak towarowy, ale nie mogą powiedzieć czyj.

W bazach UP nie widnieje on jako znak towarowy. Jak mam uzystać zgodę i od kogo na taki znak towarowy?

Najlepszy Współtwórca

Zobacz w bazie WIPO (link na stronie UP).

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

@Lech_Krupa  Dzięki znalazłem. Przynajmniej wiem kto jest właścicielem znaku Emotikon: Szczęśliwy

N/A
# 10
N/A

He wystarczy nazwać firmę "Promocja" i wszsytkie raklamy w google leżą po zgloszeniu praw do nazwy, lipa

Student ✭

A lustra? Lustra dalej nie działąją? Emotikon: Szczęśliwy