Obecnie 232 forumowiczów jest online
Obecnie 232 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Znaki towarowe - reklamy przestaly dzialac

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Hej,

Mam klienta, ktory sprzedaje produkty znanych marek.

W przeszlosci (2014 - 2015 rok) mial reklamy tekstowe.

Obecnie skupial sie tylko na kampaniach zakupowych. 

Ustawilem kilka nowych kampanii i zadna nie zostala zatwierdzona (uzycie znaku towarowego)

I tu pytanie:

Czy cos sie zmienilo od 2015 - bo jest pelno kampanii na tym koncie z nazwami marek w reklamach, ktore dzialaly w tym czasie.

I teraz rzeczywiscie bede musial uzyskac zgode od tych wszystkich firm?

Nie dobrze Emotikon: Smutny

Z gory dzieki!

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”
Odpowiedź eksperta 2verified_user

Wszechwiedzący ✭

Dużo firm od tamtego czasu zastrzegło swoje znaki towarowe i stąd aktualnie jest coraz więcej ograniczeń. W takiej sytuacji bez zgody reklamy nie będą zatwierdzone.

________
Booguś

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Dzisiaj przetestowalem inna marke i dziala normalnie.

A tak przy okazji: Miales kiedys przyjemnosc prosic o zgode na uzycie znaku towarowego?

Napisalem wczoraj maila z prosba do jednej z tych firm (dostalem namiary od supportu Google).

Ciekawe ile sie czeka na taka odpowiedz i weryfikacje?

Dzieki!

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Wszechwiedzący ✭

U mnie trwało to w sumie ok tygodnia, ale to była kilka lat temu.

________
Booguś

Najlepszy Współtwórca

Na czas procedury skałdają sie co najmniej 2 zmienne:

- czas po stronie Google,

- czas reakcji, decyzji, akceptacji po stronie dysponenta znaku.

I ciekawostka Emotikon: Szczęśliwy

Duża część ograniczeń dot. znaków towarowych na jakie trafiłem wynikała ze zbieżności nazw w różnych branżach lub zastrzeżenie dotyczyło innego obszaru i po zweryfikowaniu w bazach UP udawało się odblokować.

Wschodząca Gwiazda

Cała procedura wygląda tak, że wysyłasz do danej firmy prośbę o zgodę na wykorzystanie ich znaku towarowego na koncie AdWords. Jeśli firma udzieli zgody, to ID Twojego konta Adwords dostanie wyjątek na liście i będziesz miał możliwość korzystania w reklamach z brandu. Jeśli nie udzieli zgody to nie będziesz miał możliwości promowania na tą markę. Ale...

polak potrafi i w takich sytuacjach zaczyna się kombinowanie - czego osobiście nie polecam, ale na co dzień niestety obserwuję.  Widziałam niejednokrotnie jak marki "obchodzą" tego typu ograniczenia bazując na odmianach brandu. Np. zamiast słowa Adidas, wpisują Adidasa lub Adidass. Nie wygląda to dobrze w reklamie, ale niestety działa. Bo system to przepuszcza.

Druga strona jest taka, że marki nie są świadome tego, że prócz zastrzeżenia znaku towarowego mogą zastrzec jego odmiany. I dzięki temu można uniknąć "spolszczania" niektórych nazw, które wizerunkowo źle działają na markę.

A ile na zgodę się czeka (lub jej brak)? U mnie wszystko trwało dosłownie kilka dni. Nawet nie wiem czy był to tydzień.

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Czesc.

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi!

Tydzien minal a odpowiedzi ze strony firmy wciaz brak :-(

W ten wtorek wyslalem tez prosbe do kolejnej firmy i tez cisza.

Namiary dostalem od Google wiec raczej powinnv byc dobre.

Dam znac jak cos ruszy.

@Paula Wiktorska:
Polak potrafi to fakt. Zreszta na pewno nie tylko polak.

Chociaz u mnie takie triki raczej nie bylyby mile odebrane :-)

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

No dobra. Żarty się skonczyly....

Odpisała mi jedna firma (globalna marka komputerowa), ze nie udostępniają swojego znaku ponieważ ma to wpływ na koszty i utratę kontroli nad marką.

I to tyle? Po prostu nie mogę reklamować?

I tu ciekawostka: mam innego klienta, który też sprzedaje produkty tej firmy i mam tam reklamy tekstowe, które śmigają bez problemu.

Ktoś rozumie o co tu chodzi?

Dzięki

Dot.: Znaki towarowe - reklamy przestaly dzialac

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Cześć,

jeżeli firma nie udzieliła zgody na użycie ich znaku towarowego, to niestety nic więcej nie możesz zrobić.

Istnieje możliwość, że klient tworzył reklamy w okresie, w którym znak towarowy nie był jeszcze zarejestrowany lub system AdWords przepuścił reklamę przez pomyłkę.
(czasami system przepuszcza reklamy napisane dużymi literami lub reklamy, które zawierają wiele znaków specjalnych. Przykłady można mnożyć)