Obecnie 163 forumowiczów jest online
Obecnie 163 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zbiorcze edytowanie nazw grup reklam

Student ✭

Hej,

Czy ktoś może zna sposób na zbiorcze edytowanie nazw grup reklam bez kasowania ich i dodawania na nowo?

Mam dużą liczbę grup reklam i nie chce robić tego ręcznie, a gdy wyeksportuje do excela grupy reklam nie aktualizują się tylko dodają.

Może ktoś wymyślił jakiś ciekawy sposób na to?

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Bartosz M
września 2015

Dot.: Zbiorcze edytowanie nazw grup reklam

Najlepszy Współtwórca

Podczas pobierania raportu (każdego, nie tylko grup reklam) do edycji musisz zaznaczyć opcję "uwzględnij identyfikatory i działanie". Wtedy w raporcie pojawią się dodatkowe kolumny.

Przy zmianach w kolumnie działanie musisz ustawić "set".

Art. pomocy dot. takiej edycji:
https://support.google.com/adwords/answer/2477116?hl=pl&authuser=0

Zrzut ekranu 2015-02-27 o 12.42.48.png

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Magister ✭ ✭ ✭
Zależy, co chcesz zrobić. Jeśli byłoby to np. dodanie jakiegoś ciągu znaków do nazwy (zawsze ten sam ciąg) to wystarczy Dołącz tekst w Google AdWords Edytorze.

Ogólnie polecam zainstalowanie Edytora i sprawdzenie możliwości funkcji Zamień tekst oraz Dołącz tekst.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Student ✭
Dołączany tekst jest różny dla różnych grup reklam. Z edytora korzystam. Bardziej zastanawiałem się nad możliwością wyeksportowania grup reklam wraz z jakimś id grup reklam i dodanie go z zmienioną nazwą, ale tym samym id.

Wschodząca Gwiazda
Skoro korzystasz z edytora adwords to w czym problem?

Jak potrzebujesz wyeksportować np do excela, to możesz użyć edycji zbiorczej.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Bartosz M
września 2015

Najlepszy Współtwórca

Podczas pobierania raportu (każdego, nie tylko grup reklam) do edycji musisz zaznaczyć opcję "uwzględnij identyfikatory i działanie". Wtedy w raporcie pojawią się dodatkowe kolumny.

Przy zmianach w kolumnie działanie musisz ustawić "set".

Art. pomocy dot. takiej edycji:
https://support.google.com/adwords/answer/2477116?hl=pl&authuser=0

Zrzut ekranu 2015-02-27 o 12.42.48.png

Student ✭
Dzięki wielkie! Właśnie o to mi chodziło.

@maciekef korzystając z Adwords Edytora można dokonywać wyeksportowania konta oraz zbiorczych edycji np. nazw grup reklam, ale po zaimportowaniu dodają się one jako nowe, a mi chodziło o zaktualizowanie nazw grup reklam.
Sposób podany przez Lecha jest tym, którym szukałem, ponieważ masz kolumnę z id grupy i dzięki temu możesz dowolnie modyfikować nazwy.

Wschodząca Gwiazda
Mi chodziło o sposób o którym pisał Bartosz - on edytuje nazwę obecnych grup-nie wiem jaki masz klucz zamiany, ale ten sposób wydaje mi się szybszy niż edycja zbiorcza.

Nieśmiało powiem, że wspomniałem też o tym o czym Lech trochę szerzej napisałEmotikon: Mrugający

Pozdrawiam,
Maciek