Obecnie 578 forumowiczów jest online
Obecnie 578 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zbanowane konto

Nowicjusz ✭

Witam,

mam problem z jednym kontem Klienta, którego kampanię prowadzimy.

Kampanię musieliśmy uruchomić na koncie, które już istniało. I tu pojawił się problem. Konto zostało zbanowane. Przyczyna nagminne naruszanie zasad reklamowych z grupy dotyczącej leków.

Reklamowaliśmy zabiegi kosmetyczne jednak znalazła się tam nazwa produktu, który okazał się lekiem. Chcemy odkręcić całą sytuację ale zespół privacy poinformował, że to nieodwołalne. Czy ktokolwiek z zespołu Google mógłby nam pomoc lub ktoś z czytających miał podobną sytuację i szczęśliwie ją rozwiązał? Nie było to umyślne działanie anty Googlowe. 

Bardzo proszę o pomoc

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Zbanowane konto

Najlepszy Współtwórca

Dzwoniliście, czy tylko pisaliście maile? Postarajcie się zadzwonić i wytłumaczyć sytuację.

Innym wyjściem jest założenie nowego konta, ale wyrzucenie tego feralnego słowa - poprzednie konto można usunąć i poczekać na zwrot środków. Kwestia czy powiązanie kont domeną nie wpłynie na ocenę reklam i ich odrzucanie.

Najpierw starałbym się wyjasnić sprawę w G, aby uniknąć późniejszych problemów. Wielokrotnie była taka sytuacja, że początkowo G odmawiało rozmów itp., ale w końcu dochodziło do dyskusji i wyjaśnienia sytuacji.

Natomiast wspomniałeś o tym, że kampanie poprowadziliście na koncie, które już istniało...  jeśli kiedyś reklamowane były te frazy zakazane to historia nie została usunięta, nawet jak usunęłiście kampanię, dlatego też dla każdego nowego Klienta należy tworzyć nowe konta adwords.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Dziękuję za odpowiedź. Piszę i dzwonię do Google. aktualnie skontaktowałem się z jednym konsultantem, który wykazuje dużą wiedzę i proponuje sprawdzenie strony pod kątem zabiegów kosmetycznych i usunięciu fraz jeśli gdziekolwiek występują zawierające leki, utworzenie nowego konta i podpięcie go pod nie i napisanie specjalnego kejsa w ich wewnętrznym systemie. Zobaczymy czy cokolwiek to pomoże.

Student ✭ ✭ ✭
Mam wrażenie, że ostatnio bardziej restrykcyjnie są oceniane kampanie dla gabinetów kosmetycznych.
W moim przypadku odrzucane są ogólne reklamy gabinetu, ponieważ na stronie są opisane zabiegi z użyciem botoksu. Pisałam w tej sprawie do supportu Googli i dostałam odpowiedź, że powinniśmy usunąć ze strony informację o zabiegach z użyciem leków na receptę.

Magister ✭ ✭ ✭

Witam,

tak, botoks znajduję się na liście leków na receptę, dlatego też nie wolno reklamować zabiegów, w których jest używany. Rozumiem całkowicie, że budzi to sporo kontrowersji wśród gabinetów kosmetycznych i klinik, ale niestety nie ma na chwilę obecną innego rozwiązania.

Pozdrawiam,

KarolinaP

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Chodzi o to, że w kampanii nie reklamuję zabiegów z botoksem, tylko sam gabinet, w który te zabiegi oferuje. W kampanii nie ma ani słowa o botoksie.
Odrzuciło mi ogólne reklamy w grupie reklam ze słowami typu "gabinet kosmetyczny".

Magister ✭ ✭ ✭
W kampanii może nie być botoksu lub innych leków, wystarczy że jest wzmianka o zabiegach z botoksem na stronie i takie reklamy już nie mogą być wyświetlane Emotikon: Smutny