Obecnie 235 forumowiczów jest online
Obecnie 235 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zawieszone konto po współpracy z agencją

Nowicjusz ✭

Cześć, mam pytanie natury lekko organizacyjnej. 

Jestem na etapie rozmów z klientem, który zakończył współpracę z agencją, która dostała "bana" za nieuregulowane płatności i prawdopodobnie wyłudzenia kuponów (wniosek po kontakcie z Google i informacji o ilości założonych kont dla witryny klienta). Czy po założeniu konta dla tego klienta za pomocą naszego MCK (nie mamy jeszcze statusu Partners, ale pracujemy nad tym) konto zostanie zawieszone? Ktoś już miał podobny problem? 

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Karolina S
września 2015

Dot.: Zawieszone konto po współpracy z agencją

Najlepszy Współtwórca
Porozmawiajcie dokładnie z supportem. Pokażcie, że to konta agencji, a nie Klienta. postarajcie się udowodnić, że to nie Klient zawinił, a konkretna agencja.

Klient nie może odpowiadać za czyny agencji. Wyjaśnijcie sprawę i dopiero po konsultacjach starajcie się we wsparciu z supportem uruchamiać nowe konto i kampanie.

Inaczej wszystko będzie zawieszane.
Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca
Konto na pewno będzie zawieszone - może nie od razu, ale system powiąże domenę Klienta.

I co do za agencja była? Nie chce wiedzieć nazwy... to pytanie a może stwierdzenie retoryczne Emotikon: Szczęśliwy

Niestety nawet zmiana domeny i konto AdWords na Was może gdzieś kiedyś być powiązane z danymi firmowymi Klienta...

Osobiście próbowałbym wyjaśnić sprawę, że to dana agencja (jeśli ma certyfikat to można złożyć skargę) doprowadziła do takiego stanu - można to udowodnić tym, że to na kontach agencji była prowadzona kampania.

Ciężka czeka Was droga.
Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca
Ja na Twoim miejscu podpytał bym support. Skoro macie już informacje o takiej sytuacji to nie można tego bagatelizować. Miałem kiedyś podobne sytuacje. Nie mogę tu o tym pisać publicznie ze szczegółami.
Każdy z przypadków był inny ale podczas uruchomienia nowych kont (nie zawsze było to możliwe) konieczna była współpraca z supportem.

Nowicjusz ✭
Agencja niewielka... Ale status Partners mają. A czy próba stworzenia kampanii dla tego klienta i proces wyjaśnia nie spowoduje zawieszenie również naszych kont jako powiązane?
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Karolina S
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Porozmawiajcie dokładnie z supportem. Pokażcie, że to konta agencji, a nie Klienta. postarajcie się udowodnić, że to nie Klient zawinił, a konkretna agencja.

Klient nie może odpowiadać za czyny agencji. Wyjaśnijcie sprawę i dopiero po konsultacjach starajcie się we wsparciu z supportem uruchamiać nowe konto i kampanie.

Inaczej wszystko będzie zawieszane.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Tak zrobię, dziękuję za pomoc. Mam nadzieję, że się uda.