Obecnie 190 forumowiczów jest online
Obecnie 190 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

YouTube In-Stream i In-Display - brak wyświetleń

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam,

Od tygodnia prowadzę kampanię na YT - in-stream (preroll) i in-display. reklamy mają się pojawiać na ściśle określonych kanałach (i materiałach wideo w obrębie tych kanałów).  

Wszystkie ustawienia są ok (budżet dzienny, stawki, targetowanie), reklama video zatwierdzone (16 sec), jednak generują się jedynie wyświetlenia i obejrzenia w sieci reklamowej - w obrębie zdefiniowanych kanałów i filmików nie pojawiają się prerolle + nie występuje nasza reklama poza (in-display) i w filmikach (to z kolei klasyczne adwords w sieci reklamowej). 

Wybrane kanały i filmiki nie są jakoś mega popularne więc reklamodawców nie ma tam dużo.

Jakie mogą być powody nie wyświetlania reklam? Czy jest opcja blokowania prerolli w wybranych kanałach i filmikach na YT?

Dziękuję za każdy trop:-)

Pozdrowienia

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: YouTube In-Stream i In-Display - brak wyświetleń

Wschodząca Gwiazda
Czy na tym kanale widziałeś kiedykolwiek w filmach inne reklamy? Kanał musi mieć włączone generowanie przychodu w YT i musi mieć zaakceptowane filmy.
Jeśli są tam reklamy to czy oprócz kierowania na konkretne miejsca docelowe Twoje kierowanie reklam jest bardziej zawężone? Jeśli tak to może jest zbyt restrykcyjne i dlatego nikomu się nie wyświetla reklama.
No i ostatnia kwestia - czy próbowałeś zwiększyć stawkę CPV? Może najzwyczajniej w świecie jest za niska stawka.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Cześć,

Tylko niektóre video w obrębie tych kanałów wyświetlają reklamy (ale nie prerolle) - gdzie się uda "wbijam się":-)

Domyślnie prowadzę 2 kampanię:
- sieć reklamowa - kierowanie YT + słowa kluczowe i YT (konkretne filmy)
- YT in-display (prerolle są wszędzie wyłączone na kanałach, które mnie interesują lub się nie wyświetlają)

Stawkę CPV mam z kosmosu (tak, że być 100% pewnym żeby reklamy się wyświetlały zawsze), ale pomimo wysokiej stawki CPV (i CPC w sieci reklamowej) + przyspieszonego trybu wyświetlania reklam i tak przebijają mnie reklamy remarketingowe. Czy one mają jakiś priorytet? (w sensie nawet jak ja jako reklamodawca mam ustawione najwyższe stawki za kliknięcia/obejrzenia na konkretne video to Google i tak wyświetli mi najpierw reklamy remarketingowe?)

Dzięki za pomoc!
Dawid

Student ✭ ✭ ✭
Mam ten sam problem - kierowanie reklamy na konkretne kanały lub filmy chyba nigdy nie zadziałało tak jak bym chciał. Próbowałem kierować na mniej lub bardziej popularne filmy, które wyświetlają reklamy i dalej nic. Jedynie tak jak zauważyłeś, idą reklamy z remarketingu.

Paweł Rabinek