Obecnie 123 forumowiczów jest online
Obecnie 123 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wymuszenie wyświetlania naprzemiennego reklam

Magister ✭ ✭ ✭
Mam kampanię z grupami reklam, w których chcę możliwie szybko przetestować różne wersje reklam szukając najskuteczniejszego rozwiązania. Zależy mi więc na tym, aby testowane wersje wyświetlały się równie często, aby po zebraniu odpowiedniej ilości wyświetleń wybrać reklamę do dalszych testów.

Ustawiłem dla tej kampanii:  Wyświetlaj naprzemiennie w nieskończoność: wyświetlaj równomiernie mniej skuteczne reklamy z reklamami skuteczniejszymi i nie optymalizuj

Niestety zamiast pożądanego podziału wyświetleń 50/50 mam np. 87/13 gdzie mniejsza ilość wyświetleń jest moim zdaniem zbyt mała aby podejmować decyzję o "skreśleniu" danej wersji reklamy.

Jak więc skutecznie wymusić naprzemienne wyświetlanie reklam? Czy może zapomniałem o zmianie jeszcze jakichś ustawień? (przejąłem konto z długą historią i nie konfigurowałem sam wszystkiego od zera)
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński
Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Wymuszenie wyświetlania naprzemiennego reklam

Najlepszy Współtwórca
Tylko tym ustawieniem, o którym wspominasz, albo Wyświetlaj naprzemiennie przez 90 dni...

Czy sprawdzasz przedział czasowy od momentu ustawienia wyświetlania naprzemiennego? Jaka jest ilość wyświetleń w tym czasie - może jest zbyt mała by system bardziej równomiernie pokazywał reklamy?
Dominik Myślak

Magister ✭ ✭ ✭
Sprawdzam tylko od weekendu, gdy na pewno nie wprowadzałem zmian. Ilość wyświetleń w tym okresie to np. 180. Ciekawostką jest fakt, że w kampanii mam więcej grup i poza przywołanym tu skrajnym podziałem 87/13 mam też zarówno 75/25 jak i grupę z podziałem zbliżonym do oczekiwanego 50/50 (a dokładniej około 33% dla 3 testowanych wersji przy ponad 5000 wyświetleń w grupie).

Czyżby równomierność wyświetleń była osiągana powyżej pewnej ilości wyświetleń? 1000?
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Wschodząca Gwiazda
Sprawdziłem u siebie w kilku kampaniach i nawet przy małych ilościach wyświetleń (łącznie poniżej 1000 wyświetleń w ciągu tygodnia) podział jest w miarę równomierny pod warunkiem sprawdzania statystyk dla co najmniej 7 dni.
Nawet przy jeszcze mniejszych liczbach wyświetleń podział zdarza się równomierny, ale odchylenia są już większe, aczkolwiek nie tak duże jak u Ciebie.
Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca
U mnie też zazwyczaj jest prawie równo i tak powinno być.
Na różnicę wpływają takie czynniki jak:
- czas sprawdzania reklamy (dla krótkich pomiarów),
- ustawienie jednej reklamy jako preferowanej dla urządzeń mobilnych,

Dodatkowo w przypadku sieci reklamowej:
- rodzaj reklamy,
- rozmiar kreacji,
- kierowanie inne niż na wybrane miejsca docelowe,

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Kampania jest tylko na sieć wyszukiwania, w grupach nie ma wybranej reklamy preferowanej dla urządzeń mobilnych.

Doszły dane z 3 kolejnych dni i można powiedzieć, że jest bez zmian. Dla grupy z małą ilością wyświetleń reklama o lepszym CTR (o tyle dobrze Emotikon: Mrugający ) wyświetla się wyraźnie częściej, zaś dla innej grupy mającej ponad 1000 wyświetleń dziennie utrzymuje się idealny podział pomiędzy 3 testowane wersje reklamy. Wszystko to w jednej kampanii, więc ustawienia na poziomie kampanii dla obydwu grup są takie same.

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Emerytowany Najlepszy Współtwórca
Jeżeli masz dwie grupy do testów, to sprawdź czy mają identyczne stawki maksymalne i identyczne słowa kluczowe, i dopasowania. Przy różnych tekstach reklam to normalne, że wyniki jakości są różne i docelowy ranking również.

Najlepiej gdybyś obie wersje reklam testował w tej samej grupie. Wtedy naprzemienne wyświetlenia mogą zadziałać.

Magister ✭ ✭ ✭
@Krzysztof mam kampanię z pewną (niemałą) ilością grup reklam, gdzie każda z tych grup ma np. 50 słów kluczowych, ale ze względu na swoją specyfikę charakteryzuje się inną ilością wyświetleń.

I teraz najchętniej testowałbym właśnie dla każdej z grup z osobna po dwie wersje reklam. Niestety mam problem z wyciąganiem wniosków z testu dla grup o małej ilości wyświetleń, bo tam właśnie naprzemienne wyświetlenia nie chcą mi działać (opisałem to powyżej).

Od czasu przejęcia tej kampanii średni CTR wzrósł mi tu prawie dwukrotnie, ale uważam, że potencjał dalszego wzrostu jest właśnie w reklamach i dlatego chcę je testować...
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński