Obecnie 298 forumowiczów jest online
Obecnie 298 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wyfiltrowanie użytkowników

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Cześć

Takie pytanie.

Czy da się w jakiś sposób wydzielić grupę osób, które są już użytkownikami mojego serwisu?

Dzięki za każdą wskazówkę.

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Bartek B
września 2015

Dot.: Wyfiltrowanie użytkowników

Wschodząca Gwiazda
W GA możesz stworzyć listę remarketingową na podstawie bardzo precyzyjnych parametrów, wykluczając z listy wszystkich użytkowników, którzy odwiedzili określoną stronę lub zrealizowali określone cele.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Lista remarketingowa nr 1 to wszyscy użytkownicy ( tworzysz w GA ). Lista remarketingowa nr 2 - osoby, które dokonały pewnej czynności (tworzysz w GA). Importujesz listy do AdWords i tam (Udostępniane zasoby -> Odbiorcy ) tworzysz sobie nową listę na podstawie listy nr 1 i nr 2. Po prostu odejmujesz od listy zawierającej wszystkich użytkowników listę nr 2 i wychodzi ci lista osób, która nie dokonała danej "pożądanej" czynności. Adaśko

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Wschodząca Gwiazda
Chyba musisz rozwinąć termin "użytkownicy mojego serwisu". Czym oni sie różnią od nieużytkowników?

Strzelam, że user ID pomoże, ale jak trochę sprecyzujesz to powinno być łatwiej.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Dzięki za odpowiedź, faktycznie mogłem bardziej sprecyzować.
Userzy - osoby zarejestrowane w serwisie. Dodam też, że nie chciałbym uploadować żadnych listy.

Wschodząca Gwiazda

Zależy Ci na analizie ruchu zarejestrowanych czy niezarejestrowanych? Dla zarejestrowanych ja widzę dwa rozwiązania:
1) jeżeli jest jakaś podstrona, którą widzi tylko osoba zarejestrowana bądź zalogowana, to można zrobić taki segment i analizować względem niego.
2) chyba lepsza, ale do implementacji będziesz potrzebował działu IT, to wykorzystanie wcześniej wspomnianego user ID. Dzięki temu niestraszne Ci będzie to, że jeden użytkownik korzysta z wielu urządzeń. Możesz też dodawać własne niestandardowe wymiarów, takie jak np użytkownik płatny czy bezpłatny.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Chciałbym trafić do niezarejestrowanych osób, które odwiedziły moją witrynę ale nie dokonały żadnej kluczowej czynności z mojego punktu widzenia Emotikon: Szczęśliwy.
Również interesuje mnie wykluczenie zarejestrowanych użytkowników co by sprawdzić czy uda mi się trochę oszczędzić.
Jest to w ogóle możliwe?
Rozwiązanie
września 2015

Wschodząca Gwiazda
W GA możesz stworzyć listę remarketingową na podstawie bardzo precyzyjnych parametrów, wykluczając z listy wszystkich użytkowników, którzy odwiedzili określoną stronę lub zrealizowali określone cele.
Tomasz Ciepłucha
Rozwiązanie
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Lista remarketingowa nr 1 to wszyscy użytkownicy ( tworzysz w GA ). Lista remarketingowa nr 2 - osoby, które dokonały pewnej czynności (tworzysz w GA). Importujesz listy do AdWords i tam (Udostępniane zasoby -> Odbiorcy ) tworzysz sobie nową listę na podstawie listy nr 1 i nr 2. Po prostu odejmujesz od listy zawierającej wszystkich użytkowników listę nr 2 i wychodzi ci lista osób, która nie dokonała danej "pożądanej" czynności. Adaśko