Obecnie 296 forumowiczów jest online
Obecnie 296 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wstrzymanie wszystkich kampanii po przekroczeniu łącznego kosztu

[ Edytowane ]
Student ✭

Witam, Chciałbym automatycznie wstrzymać wszystkie kampanie na koncie AdWords po przekroczeniu pewnej kwoty wydatków (koszt) na całym koncie (koszt wszystkich kampanii liczonych łącznie).

Niestety obawiam się, że przez automatyczne reguły nie będę w stanie tego osiągnąć. W przypadku reguł automatycznych koszt jest zliczany dla każdej kampanii osobno i nie można użyć całkowitego kosztu konta jako warunku do wstrzymania aktywnych kampanii.

Nie chodzi mi o wydatki dzienne, ale za maksymalny zakres dat.

Czy jest na to jakiś inny sposób?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Stanisław S
czerwiec

Dot.: Wstrzymanie wszystkich kampanii po przekroczeniu łącznego kosztu

Student ✭

Akurat w tym wątku nie znalazłem interesującego mnie rozwiązania, ale poszukałem w internecie skryptów i trafiłem na coś takiego.

Chciałbym się jednak upewnić jak ten skrypt zadziała:

var CUTOFF_COST = 600;
var CUTOFF_LABEL = "Wstrzymaj";

function main() {
  var label = AdWordsApp.labels().withCondition("Name='" + CUTOFF_LABEL + "'").get().next();

if (AdWordsApp.currentAccount().getStatsFor("ALL_TIME").getCost() > CUTOFF_COST) {
    var campaignIterator = label.campaigns().get();

while (campaignIterator.hasNext()) {
      var campaign = campaignIterator.next();
      campaign.pause();
    }
  }
}

Ja rozumiem to w ten sposób: Muszę nadać wszystkim kampaniom na koncie etykietę "Wstrzymaj". Wtedy skrypt sprawdzi spend z całego okresu i wstrzyma wszystkie kampanie z etykietą "Wstrzymaj" po osiągnięciu kosztu w wysokości 600 zł dla całego konta.

Rozumiem, że taki skrypt powinien zadziałać w przypadku wszystkich typów kampanii: search, display. produktowa itp.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca

Stanisła zerknij na ten temat na forum https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Platnosci/Limit-budzetu-AdWords/m-p/35062#M1156

Dominik Myślak
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Stanisław S
czerwiec

Dot.: Wstrzymanie wszystkich kampanii po przekroczeniu łącznego kosztu

Student ✭

Akurat w tym wątku nie znalazłem interesującego mnie rozwiązania, ale poszukałem w internecie skryptów i trafiłem na coś takiego.

Chciałbym się jednak upewnić jak ten skrypt zadziała:

var CUTOFF_COST = 600;
var CUTOFF_LABEL = "Wstrzymaj";

function main() {
  var label = AdWordsApp.labels().withCondition("Name='" + CUTOFF_LABEL + "'").get().next();

if (AdWordsApp.currentAccount().getStatsFor("ALL_TIME").getCost() > CUTOFF_COST) {
    var campaignIterator = label.campaigns().get();

while (campaignIterator.hasNext()) {
      var campaign = campaignIterator.next();
      campaign.pause();
    }
  }
}

Ja rozumiem to w ten sposób: Muszę nadać wszystkim kampaniom na koncie etykietę "Wstrzymaj". Wtedy skrypt sprawdzi spend z całego okresu i wstrzyma wszystkie kampanie z etykietą "Wstrzymaj" po osiągnięciu kosztu w wysokości 600 zł dla całego konta.

Rozumiem, że taki skrypt powinien zadziałać w przypadku wszystkich typów kampanii: search, display. produktowa itp.

Wschodząca Gwiazda

Dokładnie tak, jak napisałeś.

Jeżeli wydatki na koncie od początku przekroczą próg CUTOFF_COST wszystkie kampanie posiadające etykietę CUTOFF_LABEL zostaną wstrzymane.

Tomasz Ciepłucha

Student ✭

Dziękuję za odpowiedź. Czas przetestować skrypt w praktyce.