Obecnie 206 forumowiczów jest online
Obecnie 206 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wrocław Fabryczna - dzielnica sprawiająca kłopoty w zapytaniu

Wschodząca Gwiazda

Mam taki oto problem. Klient prowadzi pewną działalność usługową i ze względu na swoje oddalenie od centrum Wrocławia chciałby dodatkowo reklamować się na frazę zawierającą nazwę dzielnicy.

Nie chcę podawać konkretnych fraz więc to co najważniejsze zastąpię wyrazem "usługa".

W kampanii jest już grupa reklam zawierająca frazę "usługa wrocław" w dopasowaniu do wyrażenia. W związku z tym dla frazy "usługa wrocław fabryczna" (fabryczna to ta dzielnica, w której działa klient) reklama powinna się wyświetlać, ale się nie wyświetla. 

Po utworzeniu osobnej grupy i dodaniu fraz [usługa wrocław fabryczna] oraz +usługa +wrocław +fabryczna reklama nadal nie jest wyświetlana.

Od supportu Google na chacie otrzymałem podpowiedź by spróbować +usługa +fabryczna i [usługa fabryczna]. Reklamy dalej się nie wyświetlają dla tych fraz nawet po wpisaniu samego "usługa fabryczna" (już bez wrocławia).

Jedynie fraza +usługa +wrocław powoduje wyświetlenie reklamy dla frazy "usługa fabryczna wrocław", ale już nie dla "usługa wrocław fabryczna".

Co ciekawe dla zapytania "usługa fabryczna wrocław" jest sporo reklam, a dla "usługa wrocław fabryczna" zaledwie kilka.

Dla zapytania "usługa wrocław" reklama się oczywiście wyświetla bez problemu.

Dla zapytania "usługa wrocław" +inna dzielnica wrocławia reklamy tez się wyświetlają.

Jak napiszę fabryczna z błędem np. ze zjedzona literą "usługa wrocław fabyczna" to reklama się pokazuje - oczywiście dopasowana do frazy "usługa wrocław", a nie do [usługa wrocław fabryczna]. Mimo iż w podglądzie i diagnostyce Google podpowiada, że zrobiłem błąd i wyświetla wyniki dla "usługa wrocław fabryczna".

Co w takim razie jest nie tak z tą fabryczną? Czy ktoś miał z wrocławiaków podobny problem i wie o co chodzi? A może ktoś inny ma jakieś sugestie?

Jedna wskazówka jest taka, że Google sugeruje dla tej konkretnej frazy "usługa wrocław fabryczna" małą liczbę wyszukiwań", a w podglądzie i diagnostyce dostaję komunikat: 

Obecnie Twoja reklama nie jest wyświetlana dla tego słowa kluczowego. Przyczyny mogą być różne.

Tomasz Ciepłucha
Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Wrocław Fabryczna - dzielnica sprawiająca kłopoty w zapytaniu

Magister ✭ ✭ ✭
Pierwszy - choć może najgłupszy - pomysł, który przychodzi mi do głowy to "fabryczna" wśród słów wykluczających w kampanii.

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Jeśli wśród słów wykluczających byłoby dodane "fabryczna" to byłoby to wprost napisane w podglądzie i diagnostyce, więc niestety to nie to.

Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
Nie wiem, czy to zasługa supportu, czy jakieś "czary mary", ale reklamy - ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu - zaczęły się wyświetlać Emotikon: Szczęśliwy
Dodam, że kompletnie nic nie zmieniłem więc to nie kwestia ustawień.
Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
Jeszcze tylko małe sprostowanie. Reklamy wyświetlają się dla zapytania "usługa wrocław fabryczna" oraz "usługa fabryczna wrocław", ale dopasowywane są do fraz +usługa +fabryczna lub "usługa fabryczna", ale nie do [usługa fabryczna wrocław] lub [usługa wrocław fabryczna] mimo tych samych stawek i tych samych wyników jakości więc jednak dalej coś jest nie tak.
Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Tomek miej na uwadze,ze pokazany w systemie WJ jest uśredniony, więc zapewne google nieco wyzej ocenia wyrazy z plusem- w tym przypadku oczywiście.

Chociaż z drugiej strony z tego co mi wiadomo jak mamy te samy wyrazy w różnych dopasowaniach to mechanizm google dopasowuje najpierw do ścisłego

Wschodząca Gwiazda
No właśnie - powinien dopasować do ścisłego, tym bardziej, że nie są to te same frazy - +usługa +fabryczna oraz [usługa fabryczna wrocław].
No i dlaczego jak wstrzymałem frazy +usługa +fabryczna oraz "usługa fabryczna" to reklamy przestały się w ogóle wyświetlać?
Tomasz Ciepłucha