Obecnie 214 forumowiczów jest online
Obecnie 214 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Witryna "zatwierdzona" po kilku dniach "odrzucona"

Nowicjusz ✭

Witam.

Profesjonalistów z góry przepraszam za moje może banalne pytanie, zaś uczynnych proszę o pomoc.

Moje reklamy dotyczą ofert pożyczkowych, więc wymagania co do witryny są wysokie - to rozumiem.

Ale problem jest taki, że najpierw reklama jest "zatwierdzona" po kilku a nawet niekiedy po tygodniu zostaje "odrzucona". Tego nie rozumiem, podejrzewam, że jest ponowna ręczna weryfikacja.

Telefonicznie wyjaśniono mi, że należy poprawić witrynę tak aby była zgodna z warunkami AdWords.

Problem jednak w tym że reklama pochodzi z tracking linku w związku z tym  poprawienie oczywiście nie jest możliwe. Więc, na koncie już mamy jedną reklamę "odrzuconą" co przy kilku takich odrzuceniach skutkuje zawieszeniem konta. I mamy pozamiatane.

Zwracam się z pytaniem do wszystkich, czy istnieje możliwość wcześniejszego sprawdzenia przez AdWords danej witryny czy może zostać przyjęta a potem ją wprowadzić do konta, aby nie było odzuceń.

Może moje pytanie jest banalne ale jestem początkującym w AdWords.

Pozdrawiam

Aklib

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Stanisław B
października 2015

Dot.: Witryna "zatwierdzona" po kilku dniach "odrzucona

Wschodząca Gwiazda
Prawdopodobnie powód jest dokładnie taki, jaki napisałeś - czyli ręczna weryfikacja przez pracowników. Dlatego reklamy są odrzucane po kilku dniach.
Tak jak radzi Dominik - sprawdź jakość strony docelowej, czy spełnia wszystkie wymagania formalne. W szczególności zapoznaj się z dokumentem pomocy:
https://support.google.com/adwordspolicy/answer/2464998?hl=pl
w punkcie z wymaganiami co do strony odnośnie pożyczek krótkoterminowych.
Popatrz też na przykłady niedozwolonych reklam - może w reklamie jest mowa o czymś, co nie jest wyraźnie potwierdzone na stronie.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca
Sądzę, że problemem nie jest sama reklama czy treść tej reklamy, tylko sama strona docelowa, gdzie np. możesz nie mieć wszystkich zapisów w polityce prywatności, czy po prostu w regulaminie.

Nie ma możliwości wceśniej ocenić reklamy, ponieważ nie miałoby to racji bytu. Bo np. w tej chwili spełniasz wszystkie wymagania i reklama jest oceniona poprawnie, a jutro możesz coś usunąć, zmienić itp. System może sprawdzać na bieżąco sytuację i poprawność pewnych elementów.

Dodatkowo w przypadku takiej tematyki jak pożyczki dochodzi częstsze ręczne sprawdzanie.

Przy odrzuceniu reklam na pewno otrzymałeś wytyczne co jest nie tak na koncie, w reklamach czy na stronie docelowej. Poprawcie to i starajcie się by zadbać o wszystkie wymagania by reklama nie była odrzucana.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Problem w tym, że żadnych ale to żadnych zmian najdrobniejszych nie dokonuję a mimo to po zatwierdzeniu po kilku dniach jest odrzucana.

Dziękuję za informację. Będę bardziej się przyglądał powodom dla których dokonano odrzucenia.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Stanisław B
października 2015

Wschodząca Gwiazda
Prawdopodobnie powód jest dokładnie taki, jaki napisałeś - czyli ręczna weryfikacja przez pracowników. Dlatego reklamy są odrzucane po kilku dniach.
Tak jak radzi Dominik - sprawdź jakość strony docelowej, czy spełnia wszystkie wymagania formalne. W szczególności zapoznaj się z dokumentem pomocy:
https://support.google.com/adwordspolicy/answer/2464998?hl=pl
w punkcie z wymaganiami co do strony odnośnie pożyczek krótkoterminowych.
Popatrz też na przykłady niedozwolonych reklam - może w reklamie jest mowa o czymś, co nie jest wyraźnie potwierdzone na stronie.
Tomasz Ciepłucha