Obecnie 338 forumowiczów jest online
Obecnie 338 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Usuwanie miejsc docelowych

Student ✭

Hej.
mam ustawioną reklamę graficzną na sieć reklamową. Najpierw wybrałam tylko tematy, na które mają być kierowane reklamy. Kampania działała tylko jeden dzień bo nabiła mi mega mnóstwo kliknięć i postanowiłam wyłączyć ją i wybrać odpowiednie miejsca docelowe. W miejscach docelowych pojawiły mi się wszystkie te, na których moja reklama uzyskała kliknięcie. Chciałabym je usunąć, by wybrać tylko te najlepsze, ale AdWords mi nie pozwala. Pozwala mi tylko na ich wykluczenie z grup reklam.
To normalne? Czy na tych miejscach nadal będą wyświetlane reklamy? Czy mogę jakoś to usunąć inaczej?
Dodałam nowe miejsca i cały czas mi się mieszają. nawet nie mogę sobie ich ustawić żeby aktywne były na górze.

Co robię źle?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Usuwanie miejsc docelowych

Student ✭
Sorry cofam - znalazłam. Ale nadal nie mogę usunąć tamtych a tylko je dać jako wykluczone

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

W zakładce Sieć reklamowa Miejsca docelowe przy każdym adresie miejsca docelowego mam możliwość wybrania czy jest to miejsce aktywne, wstrzymane czy też wykluczone oraz możliwość zaznaczenia checkboxa obok i skorzystania z Edytuj powyżej. Nie masz tego?

Czy może chodzi Ci o wyczyszczenie widoku? Nie znam sposobu na wyczyszczenie widoku innego niż zmiana widoku z "Wszystkie miejsca docelowe" na "Wszystkie odpowiednie miejsca docelowe".

Edit: https://support.google.com/adwords/answer/2471182?hl=pl - tu znajdziesz informacje na temat usuwania. Zacytuję dwa zdania: Możesz usuwać tylko miejsca docelowe o statusie „Wybrane”. (...) Kliknij menu „Edytuj” i wybierz „Usuń”.

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Najlepszy Współtwórca
Ale Ty nie chcesz usunąć tych miejsc docelowych, tylko je wykluczyć, by reklama się już tam nie pokazywała.
Dominik Myślak

Student ✭
Marek B. mam możliwość wyboru ale nawet jak zaznacze wszystkie wejdę w edycja-> usuń to pisze że nie może.
Dominik mówisz, że chce je wykluczać? Nie chciałam od razu tak ostro ale skoro tak twierdzisz to chyba tak jest dobrze ;p
Generalnie, tak własnie zrobiłam. Wykluczyłam co się dało i dodałam te miejsca, które chciałam. Mam nadzieję, że będzie ok

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Jeśli było napisane, że nie może, to znaczy, że chciałaś usuwać automatyczne miejsca docelowe a nie wybrane (przez siebie) miejsca docelowe.

Natomiast w sytuacji, gdy interesuje Cię wyświetlanie reklam w określonych miejscach docelowych a zablokowanie wyświetlania w innych, wówczas rzeczywiście trzeba dać wykluczanie (lub też niską stawkę dla danych miejsc docelowych).

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Student ✭
Informacje z supporta to moje pierwsze źródło wiedzy. przeczytane zanim napisałam Emotikon: Szczęśliwy
Wyjaśnię tak:
te strony pojawiły się same, jako te na których wykazały się reklamy po ustawieniu kierowania na tematy (zbyt ogółowe i jakoś chyba średnio się AdWords trzyma tych tematów bo nie powiedziałabym że Pudelek to biznes, marketing albo finanse ;p). czyli wychodzi na to że automatyczne Emotikon: Szczęśliwy Wolałam, żeby to nie były portale, na które jako pierwsze AdWords wysyła reklamy dlatego chciałam je usunąć.
Ostatecznie zrobiłam jak mówił Dominik - wykluczyłam.
Mam rozwiązanie i wiem czemu nie mogłam usunąć czyli wszystko już jasne Emotikon: Szczęśliwy
Dzięki chłopaki za pomoc. Jak zawsze niezawodni Emotikon: Szczęśliwy
Mam nadzieje, że za 2-3 lata to ja będę tak obcykana żeby pomóc innym

Wschodząca Gwiazda
Jeśli będziesz tworzyć jeszcze jakieś kampanie na sieć GDN to dobrym rozwiązaniem jest stworzenie sobie zbiorczej listy z witrynami, na których nie chcesz aby pojawiały się Twoje reklamy i rozbudowywanie tej bazy.

Dzięki temu przy następnej kampanii jaką uruchomisz dodasz sobie tylko listę miejsc wykluczających i taki pudelek.pl (który swoją droga jest w każdej kategorii bo masz na nim tematy i ze świata biznesu, rozrywki, itpEmotikon: Szczęśliwy) nie będzie już problemem.

Podobnie można robić z listami słów kluczowych. Takie zbiorcze listy się przydają.

Jeśli chcesz już korzystać z kategorii, to możesz je zawężać wrzucając np. dodatkowo kampanie na liste remarketingową, lub zwężając słowami kluczowymi. Ogólnie lepiej zawężaćEmotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca
Dobrą praktyką może okazać się prowadzenie minimum dwóch kampanii.

W jednej kierowanie np. po słowach, bądź tematach, ale mocno ją śledzić i wykluczać zbędne strony docelowe i wybierać te najskuteczniejsze strony i wtedy je przenosić do odrębnej kampanii, gdzie kierowanie jest tylko po stronach docelowych.

Wtedy jedna kampania kierowana na dobre strony docelowe przynosi konkretne rezultaty, a ta druga przynosi pomysły na nowe strony docelowe itp.
Dominik Myślak

Student ✭
Dominik Gdybym miała budżet na testy to z chęcią bym tam zrobiła ;p Ale jeszcze jesteśmy młodą firmą, uczymy sie AdWordsa (pracuje od 5 miesięcy a na AdWordsie od 3) i nie chcemy wydawać aż tyle na naukę. Wolę powoli sobie testować i dużo czytać i pytać.
A jak już zwiększymy budżet bo będą efekty to będę testować ile wlezie ;p

Paulina - Właśnie zaczęłam ustawiać remarketingową i stwierdziłam, że taka lista by mi się przydała. Na pewno teraz ją zrobię Emotikon: Szczęśliwy
Do słów kluczowych takie mam... Jedną zbiorczą na kampanie i dodatkowe na osobne grupy.

Magister ✭ ✭ ✭
Klaudia: nie wiem, co masz na myśli pisząc "aż tyle", bo dla każdej firmy będzie to inna kwota, ale osobiście, szczególnie przy remarketingu, odradzałbym budowanie szerokiej listy wykluczonych miejsc docelowych. Moim zdaniem tam, gdzie Twoim zdaniem mogłabyś wydać zbyt wiele, lepiej jest ustawić niższe stawki za kliknięcie i mieć taniej więcej ruchu niż pozyskiwać drożej ruch z "lepszych" stron. W remarketingu przecież i tak reklamy kierujesz do wyselekcjonowanej już grupy.
Jeśli natomiast masz budżet ograniczony konkretną kwotą wpisz sobie dla danej kampanii budżet dzienny i Google będzie go przestrzegać.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Student ✭
Dla każdego różnie. Dla mnie kolejna kampania to byłoby "aż tyle" mam 3 kampanie: tekstową, graficzną i remarketing. I póki to nie będzie wyglądało dobrze (spoko wynik jakości, niskie stawki, dobry CTR) nie zakładam tworzenia kolejnych pochłaniających mój budżet ( a dość sporo jeszcze płace za kliknięcie przez niski wynik jakości, którego nie moge jakoś podnieść, chociaż się staram). Mam ustawine budżety dzienne.
Ale nie dyskutujmy tu o budżecie bo każdy ma swój i wie na ile może sobie pozwolić ( i ile da szef) Emotikon: Szczęśliwy
Jeśli chodzi o remarketing to chce wykluczyć tylko strony niskiej jakości ( tworzymy strony internetowe, wiec nie chce reklamować się gdzieś gdzie poziom graficzny i UX jest zerowy) poza tym chce wykluczyć strony, na których ludzie szukają rozrywki. Nie męczę użytkowników. Chce trafiać do nich wtedy, kiedy są w pracy a nia na urlopie Emotikon: Szczęśliwy
Tak poza tym, kierowanie mam na tematy, więc będzie miało gdzie się wyświetlać Emotikon: Bardzo szczęśliwy
Może to słabe podejście ale przetestuje. A jak będzie słaby ruch to usunę wykluczenia Emotikon: Szczęśliwy Przynajmniej dzięki Twojemu postowi mam już pomysł na "co by było gdyby (ruch był za niski)" Emotikon: Szczęśliwy
Dzięki

Najlepszy Współtwórca
Przeczytaj sobie ten wątek... może Ci się przydać takie wykluczenie aplikacji na tablety i komórki https://www.pl.adwords-community.com/t5/Popraw-jako%C5%9B%C4%87-reklam/Wykluczenie-aplikacji-mobilny... Z doświadczenia (nie związanego z AdWordsem, a z wychowywaniem dziecka) wiem, że masę aplikacji, gier itp. wyświetla reklamy, które przez "przypadek" klika mój syn, bądź są celowo tak umieszczane by uzyskać kliknięcie.
Dominik Myślak

Student ✭
O super Emotikon: Szczęśliwy Dzięki Dominik. Na pewno wykluczę te miejsca Emotikon: Szczęśliwy