Obecnie 296 forumowiczów jest online
Obecnie 296 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Usunięcie kampanii - całkowite

Nowicjusz ✭

Witam

Przez Adwords online oraz przez Edytor Adwords mogę usunąć kampanię.

Pojawia się wtedy czerwony krzyżyk obok niej.

Mogę ją za chwilę włączyć ponownie i działa bez zarzutów.

Dlaczego chcę usunąć?

Chcę sprzedać stronę wraz z kampaniami adwords ale nie chcę żeby klient widział wszystkie stare kampanie.

Więc chcę je usunąć całkowicie. Czy jest jakakolwiek możliwość?

Dziękuję za pomoc.

Odpowiedź eksperta 4verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Adam R
września 2015

Dot.: Usunięcie kampanii - całkowite

Najlepszy Współtwórca

Niestety nie ma możliwości całkowitego usunięcia kampanii ani innych jej elementów.
Przez tzw usuniecie zmienia się tylko stan elementu na "usunięty".

Jedyna rozwiązanie Twojej sytuacji to przeniesienie aktualnych kampanii na nowe konto i przekazanie go kupującemu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Student ✭ ✭ ✭

Warto wspomnieć, że po przekopiowaniu kampanii na nowe konto nie będą one miały danych historycznych.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca

Niestety nie ma możliwości całkowitego usunięcia kampanii ani innych jej elementów.
Przez tzw usuniecie zmienia się tylko stan elementu na "usunięty".

Jedyna rozwiązanie Twojej sytuacji to przeniesienie aktualnych kampanii na nowe konto i przekazanie go kupującemu.

Student ✭ ✭ ✭
Z tego co zrozumiałem to chcesz tylko jakieś konkretne kampanie przekazać wraz ze stroną. Tak jak napisał Lech, to kwestia nowego konta i przekopiowania na nie tylko tych kampanii, które chcesz przekazać razem z domeną.

Nowicjusz ✭

Tak będę musiał zrobić. Dziękuję koledzy.

Rozwiązanie
września 2015

Student ✭ ✭ ✭

Warto wspomnieć, że po przekopiowaniu kampanii na nowe konto nie będą one miały danych historycznych.

Nowicjusz ✭ ✭
Dominik, a czemu służy ta wypowiedź?
Nie widzę powodu w komentowaniu czegoś, co zostało już trafnie skomentowane.
No chyba, że chodzi o coś innego ...

Najlepszy Współtwórca
Sebastian a czemu na służyć Twoja wypowiedź? Znamy się... widzieliśmy się kilka razy i niestety miałem przyjemność czytać (na szczęście nie wypowiadać się w danym wątku) jak potraficie skakać sobie do gardeł... wybacz nie to forum i nie ta sceneria. Tu ludzie się na tyle znają, że wiedzą, że każdy usiłuje pomóc jak umie i dublowanie się odpowiedzi nie ma drugiego dna - po prostu jest odpowiedzią w temacie.

Ale udzielę Ci odpowiedzi na Twoje pytanie bo mam nadzieję, że nie miało ono na celu podburzania ...

moja odpowiedź była doprecyzowaniem ... twórca wątku pytał o możliwość sprzedania kampanii bez starszych kampanii. Lech odpowiedział o aktualnych kampaniach, ja doprecyzowałem, że może tylko KONKRETNE kampanie przekopiować.

Mam nadzieję, że nie miałeś złych intencji Sebastianie i to niezręczne zwrócenie mi uwagi było wypadkiem przy pracy. Jeśli nadal będziesz dziwił się mojej odpowiedzi to wiedz, że już wyczerpałem temat i nie będę się wypowiadał.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Ja się trochę wbiję i odświeżę wątek @Adam R bo zgodnie z informacjami jakie pojawiły się ostatnio na kontach Adwords Google bierze się za czyszczenie usuniętych, historycznych danych więc może przyda Ci się temat. Poczytaj tutaj:

https://www.pl.adwords-community.com/t5/Nowo%C5%9Bci-w-AdWords/Nowo%C5%9B%C4%87-Google-zaczyna-porz%...

Nowicjusz ✭ ✭
Hej.
Jak wiesz jestem TC na Webmasterach.
Czytuję od czasu do czasu to Forum i po prostu rzuciłeś mi się w oczy - u nas staramy się tak nie robić, bo wiemy, że ludzie potem piszę, po co publikować wypowiedzi będące podsumowaniami czyiś wypowiedzi.
Ot, taka moja uwaga - bo tutaj TC nie jestem i raczej nim nie będę Emotikon: Szczęśliwy
Sebastian

Najlepszy Współtwórca
Paulina, nie wiem czy to rozwiązanie pomoże Adamowi (ale na pewno warto o tym wiedzieć). Jak rozumiecie te zapisy?
Ja zrozumiałem tak, że usunięte zostaną tylko te, które nie mają status "usunięte" od co najmniej 100 dni i JEDNOCZEŚNIE nigdy nie uzyskały wyświetleń.

Więc jeśli Adam ma na koncie usunięte kampanie, które działały to raczej nie będzie to miało zastosowania. Jak to rozumiecie?

Najlepszy Współtwórca
Wczytuje się w ten wątek o czyszczeniu kont i...

"[...]usuniemy reklamy, które nigdy nie uzyskały wyświetleń i zostały usunięte przez Ciebie ponad 100 dni temu."

Chyba trzeba poprosić support, żeby doprecyzowali te sformułowanie.

Ja rozumiem ten zapis tak, że z kont zostaną usunięte kampanie, czy grupy reklam, które nigdy nie uzyskały wyświetleń - nie muszą być usunięte.

Drugą grupą usunięć będą te kampanie, czy grupy reklam, które ponad 100 dni temu były usunięte z konta.

I teraz pytanie czy spójnik "i" w tym zdaniu mówi o tym, że mamy dwa różne schematy działania jak wyżej, czy jest to jeden wspólny i usunięciu ulegną kampanie, czy grupy reklam spełniające obie te reguły naraz?
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Tak mam usunięte kampanie.

3 stare kampanie nie miały wyświetleń,  więc tutaj się cieszę bo zostaną usunięte. Pozostałe 3 niestety miały wyświetlenia więc z artykułu wynika iż pozostaną na koncie.

Na nowe konto nie mogę przenieść głównych kampanii (z różnych względów, choć wiem że w prosty sposób można to zrobić).

Analyticsa częściowo przeniosłem wraz z historią, strony google+ także, Merchanta się nie da.

Najlepszy Współtwórca
Merchant Center możesz też przenieść. Dodaj nowego użytkownika z prawami administracyjnymi a potem logując się jako nowy usuń dotychczasowego.

Wschodząca Gwiazda
Moim zdaniem całość tyczy się tylko tych kampanii, które mają status "usunięte". Żadnych innych Google usuwać nie będzie. Spójrzcie na Przykład z centrum pomocy i poniższy cytat:

"Jeśli w przyszłości chcesz reaktywować niektóre z usuniętych kampanii lub grup reklam, możesz zmienić ich status na „Wstrzymane”."

Wschodząca Gwiazda
Chyba chodzi o kampanie, grupy reklam i reklamy, które mają status usunięte od co najmniej 100 dni i nigdy nie otrzymały ani jednego wyświetlenia.

Oba warunki muszą być spełnione łącznie, by system automatycznie usunął cokolwiek.

Jeśli dany element był choć raz kiedykolwiek wyświetlony to bez względu na status nie zostanie usunięty.

Podobnie w przypadku nie usuniętych przez nas elementów, które nie miały nigdy wyświetleń.

No i w zasadzie musi minąć co najmniej 100 dni od usunięcia przez nas nigdy niewyświetlanych elementów, by system je usunął na dobre.

Ja to tak rozumiem, ale czy o to na pewno chodzi to pewności nie mam Emotikon: Szczęśliwy
Tomasz Ciepłucha