Obecnie 215 forumowiczów jest online
Obecnie 215 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Ustawianie preferencji położenia reklamy

Nowicjusz ✭

Witam, parę dni po uruchomieniu reklamy zauważyłem, że jest ona wyświetlana głównie poniżej listy wyników wyszukiwania. Rozumiem, że od jakiegoś czasu taka jest polityka reklam, ale z analizy skuteczności reklamy wynika, że CTR reklam z położeniem "inne" jest ponad 10x niższy niż dla reklam z położeniem "góra". (2,52% vs. 27,22%). 

Moja reklama jest jedyną wyświetlającą się przy tych słowach kluczowych i miała ustawiony automatyczny CPC co miało zoptymalizować stawki pod najlepszy wskaźnik CTR, nie pomogło także ręczne ustawienie CPC na poziom 4 krotnie wyższy niż wcześniejszy automatyczny.

Można jakoś wpłynąć na wyświetlanie reklam jedynie "na górze" lub " z boku"?

Dot.: Ustawianie preferencji położenia reklamy

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Automatyczna maksymalizacja kliknięć (opcja: "Program AdWords ustawi moje stawki pod kątem maksymalizacji kliknięć w ramach budżetu dziennego") niekoniecznie musi oznaczać wyższy CTR. System w tym ustawieniu stara się uzyskać jak najwięcej kliknięć w ramach budżetu dziennego, także priorytetem jest tutaj uzyskanie niższych stawek CPC.

Jeżeli zależy Panu na emisji w Top3 lepiej jest w pierwszych dniach kampanii ustawić stawki ręczne. Może Pan ustalić nieco wyższe wartości niż w polu "Szac. stawka za wyświetlenie u góry strony". Jeżeli na koncie jest bardzo mało wyświetleń i/lub kliknięć warto nieco poluzować dopasowania lub dodać nieco bardziej ogólne słowa kluczowe aby system mógł zebrać większą porcję danych (cały czas pamiętając o kontroli CTR). Możliwe, że konto jest na tyle młode, że system nie zdążył zweryfikować Wyników Jakości i opiera się wyłącznie na danych historycznych. Zanim regularna emisja w Top3 będzie możliwa system musi mieć większą liczbę danych o ruchu aby "zaufać" jakości kampanii.

Proszę przejrzeć też Wyniki Jakości jakie obecnie przypisane są do słów kluczowych. Zbyt niskie wartości również mogą negatywnie wpłynąć na pozycję reklam.

Na emisję tylko w topie lub z boku w bezpośredni sposób można wpływać jedynie stawkami. O pozycji reklamy decyduje ranking.

Proszę napisać jak długo działa kampania, jakie są obecnie Wyniki Jakości i jak wiele danych jest na koncie.