Obecnie 229 forumowiczów jest online
Obecnie 229 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Ustalenie stron dla reklam powyżej 20 tys. uzytkowników.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Czy moge ustalić na jakich stronach będzie wyświetlała sie reklama tak żeby strony te miały powyżej np. 20tys. użytkowników miesięcznie? czy nie mam takich mozliwości?

Nie chce żeby moja reklama wyświetlała sie na portalach które są zupełnie małe.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Ustalenie stron dla reklam powyżej 20 tys. uzytkowników.

Magister ✭ ✭ ✭
Nie spotkałem się z opcją "wyświetlaj tylko na stronach powyżej X użytkowników miesięcznie" - możesz natomiast wybierać sobie miejsca docelowe, na których chcesz emitować swoje reklamy. Jeśli przygotujesz sobie listę odpowiednich portali będziesz mógł np. zaimportować ją sobie przez AdWords Edytora. Największe polskie portale znajdziesz na przykład w wynikach Megapanel - dla innych języków takie dane również są w sieci.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Wschodząca Gwiazda
Rafał, a myślisz, że ruch na stronach, które mają wyższy ruch jest wartościowszy ? Chyba się mylisz. Bardziej kieruj ruch do osób zainteresowany twoimi usługami lub produktami, a one nie zawsze będą na dużych serwisach. Adaśko

Wszechwiedzący ✭
Ustaw kierowanie na miejsca docelowe takie jak: wp, fakt, onet, nk, interia, naszemiasto, gumtree, olx, gazeta, o2, gratka... itp - i masz problem z głowy Emotikon: Mrugający
________
Booguś

Wschodząca Gwiazda
Proponuje wykorzystać do tego "Planer kampanii displayowych". Tam możesz zrobić selekcję witryn i dopasować je nawet tematycznie do kampanii, tylko pamiętaj, że planer bazuje na plikach cookie, które odnoszą się do urządzeń, a nie użytkownika.

Nowicjusz ✭
Zgadzam się z Adamem, powinieneś kierować reklamy na witryny pokrewne z twoim biznesem.

Załóżmy iż skierujesz reklamę na stronę 20 tyś odsłon - większość użytkowników tej strony to kobiety w dodatku w ciążyEmotikon: Szczęśliwy, a ty sprzedajesz pokrowce na siedzenia do aut. Pytanie czy na pewno o to Ci dokładnie chodzi.

Jeżeli natomiast chodzi o twoje pytanie to wybierz strony poprzez narzędzia adwords, a następnie zweryfikuj je na stronie alexa.com
Agencjaadwords.pl - Nest - Rozwiązania które naprawdę działają

Nowicjusz ✭

Zgadzam się z Adamem, powinieneś kierować reklamy na witryny pokrewne z twoim biznesem.

Załóżmy iż skierujesz reklamę na stronę 20 tyś odsłon - większość użytkowników tej strony to kobiety w dodatku w ciążyEmotikon: Szczęśliwy, a ty sprzedajesz pokrowce na siedzenia do aut. Pytanie czy na pewno o to Ci dokładnie chodzi.

Jeżeli natomiast chodzi o twoje pytanie to wybierz strony poprzez narzędzia adwords, a następnie zweryfikuj je na stronie alexa.com

Agencjaadwords.pl - Nest - Rozwiązania które naprawdę działają

Nowicjusz ✭
DIekuje za odpowiedzi. Co do ilosci użytkowników to chodzilo mi tyljo w tym zakresie ze musialem dopasowac zapytanie ofertowe. I myslalem ze lepiej zeby zaproponowane reklamy nie wyswietlaly sie na maleńkich potalach.

Wschodząca Gwiazda
Rafał, jeżeli to projekt z dotacji, to lepiej kierować na słowa kluczowe lub tematy, kierowanie na strony grozi niezrealizowaniem projektu. Adaśko