Obecnie 232 forumowiczów jest online
Obecnie 232 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Typy dopasowania a wyświetlanie reklam

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Mam pytanie... załóżmy, że mam 3 osobne kampanie dla tego samego słowa kluczowego tylko, że w 3 różnych typach dopasowania...

"opony zimowe" - (zbliżone)

"opony zimowe" - (do wyrażenia)

"opony zimowe" - (dokładne)

Pytanie, czy google w przypadku wpisania w google "opony zimowe" (dopasowanie dokładne) zawsze wyświeta tylko reklamę z kampani i słowa w tym dopasowaniu? Czy może będzie rotował reklamy z tych trzech kampanii? 

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Typy dopasowania a wyświetlanie reklam

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Wyświetli tylko jedną reklamę z tych trzech kampanii i tylko tą z najwyższym rankingiem. Nie ważne będzie dopasowanie. Oczywiście warunek : kampanie są na tym samym koncie. Jeśli będą na osobnych kontach, to nie będą rywalizować.

Adaśko

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭

https://support.google.com/adwords/answer/2756257?hl=pl

tu jest opisane jakie są kryteria wyboru słowa kluczowego do zapytania

Wschodząca Gwiazda

Grzegorz pamiętaj, że inaczej rywalizują ze sobą słowa kluczowe w grupie reklam a inaczej w kampaniach. Marcin podał Ci dobrego linka, tylko dla Ciebie jest część z wyjątkami o kampaniach. Tak na marginesie.

Adaśko

Wschodząca Gwiazda
Ja stosuje wykluczenia. [opony zimowe] dodałbym jako słowo wykluczające w grupie/kampanii z dopasowaniem przybliżonym i do wyrażenia, tym samym mam pewność, że dla dokładnie tego wyrażenia pokaże się tylko dla słowa w dopasowaniu ścisłym.

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Wszystkie porady są bardzo cenne i słuszne, a tym bardziej wklejony link przez Marcina powinien rozwiać Twoje wątpliwości.

Chciałem jedynie coś sprostować...

Adam ta część wypowiedzi może wprowadzać w błąd:

Oczywiście warunek : kampanie są na tym samym koncie. Jeśli będą na osobnych kontach, to nie będą rywalizować.

Trzeba jedna pamiętać, że nie wolno tworzyć x kont dla reklamowania tej samej strony www na te same słowa kluczowe. A nawet różnych stron, ale o tej samej usłudze/przekazie tego samego użytkownika/firmy. Jest to zabronione przez Regulamin Google AdWords.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
a to sprytne... dzięki za wskazówkę.

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Grzegorz nie napisał, że chodzi o jedną stronę, tylko trzy różne kampanie i mylenie przyjąłem, że "kombinuje" z różnym stronami . Ale dobre spostrzeżenie Dominik i masz 100 % rację.

Adaśko