Obecnie 287 forumowiczów jest online
Obecnie 287 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Szybkie wyklikiwanie się budżetu dziennego

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Od momentu uruchomienia kampanii borykam się z problem bardzo szybkiego wyklikiwania się budżetu mimo, że kampania ustawiona jest na równomierne wyklikiwanie się reklam przez cały dzień (tj. włączone jest Standardowe wyświetlanie polegająca na równomiernym wykorzystywaniu budżetu w ciągu dnia w celu uniknięcia jego zbyt wczesnego wyczerpania). Obenie koło południa zdarza się, że dzienny budżet został wyklikany. Kampania jest uruchomiona od niedawna w wersji rozszerzonej. Czy ktoś z Państwa potrafi wskazać przyczynę takiego stanu?

Nie jest to pierwsza kampania prowadzona przeze mnie, jednak po raz pierwszy spotykam się z taką sytuacją.

Zauważyłam też, że w Ustawieniach brakuje opcji dotyczącej ustawienia trybu wyświetlania się reklam. Dostęp do tego ustawienia w mojej kampanii jest znacznie utrudniony, ale po odnalezieniu tej opcji udało mi się ustawić standarowe wyświetlanie reklam.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Szybkie wyklikiwanie się budżetu dziennego

Wschodząca Gwiazda

hej

najpierw piszesz,że jest ustawione równomiernie, a następnie ze trudno to znaleźć w ustawieniach(jestem lekko zmieszany Emotikon: Mrugający ), ale zakładam, że w było ustawione równomiernie a mimo wszystko szybko sie wyklikiwało

najprostrzy powód to taki, że zrobiłas kampanie której budżet mógłby byc znaaacznie większy niż ustaliłaś i mimo rzadszego wyswietlania reklam i tak bardzo szybko budżet sie wyczerupuje, 

proponuje zawęzić kampanie, zmienić typ dopasowania- jeżeli stosujesz przybliżone zmienić na do wyrażenia albo ścisłe

może ograniczyć nieco obszar geograficzny

Student ✭ ✭ ✭
Jaki jest udział kampanii w wyświetleniach?
I jakie utraty ze względu na budżet i pozycję?

Najlepszy Współtwórca

Marta czy udało Ci się opanować sytuację? Początkowo mogłaś myśleć, że masz ustawionąopcję równomiernego wyświetlania. Dopiero później uruchomiłaś sobie pełną funkcjonalność i wtedy ustawiłaś równomierne wyświetlanie.

To mogło pomóc, ale jeśli faktycznie bardzo szybko budżet był wyklikiwany to problemem mogą być dopasowania słów kluczowych bądź bardzo mały budżet dzienny w stosunku do możliwości fraz - ich konkurencyjności, itp.

Dominik Myślak