Obecnie 145 forumowiczów jest online
Obecnie 145 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Szkolenie z Google AdWords.

Nowicjusz ✭

Witam,chce wykonac kampanie reklamowa w celu szkoleniowym i zapoznac sie z programem.Cz jest to mozliwe?Czy jest bezplatne?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Szkolenie z Google AdWords.

Magister ✭ ✭ ✭
Nie ma symulatora, na którym mogłabyś poprowadzić kampanię. Konto musi być założone na firmę i wydawane są rzeczywiste pieniądze.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Student ✭
Oczywiście możesz "pobawić się" z systemem AdWords bez wydawania pieniędzy - możesz zapoznać się z interfejsem, funkcjonalnościami, ustawieniami, potworzyć kampanie, reklamy itp.
Nie ma jednak żadnego symulatora kampanii ponieważ i tak byłoby to niemiarodajne i nie odzwierciedlałoby rzeczywistych użytkowników/kliknięć.
Oczywiście możesz też skorzystać z kuponu promocyjnego (jeśli wcześniej firma nie prowadziła kampanii oraz spełniła inne wymagania dostępne tutaj: https://www.google.pl/adwords/coupons/terms.html) jednak aby uzyskać promocyjne środki trzeba zrobić wpłatę na konto.

Pozdrawiam
Karol Węgrzyniak
Pozdrawiam
Karol Węgrzyniak

Magister ✭ ✭ ✭
Nie pisałem o kuponie, ponieważ jego wydawanie na etapie uczenia się na własnych błędach jest - moim zdaniem - marnowaniem szansy.

Jeśli Ewa spełnia warunki skorzystania z kuponu to proponowałbym, aby podjęła współpracę z Agencją-Certyfikowanym Partnerem i skorzystała z kuponu na max. 600 zł. 1200 zł zgromadzone w ten sposób (600 wpłacone i 600 z kuponu) pozwoli na przetestowanie różnych rozwiązań, a umawiając się z agencją na prowadzenie kampanii przez np. pierwsze dwa miesiące (oraz na równoczesne szkolenie pod kątem dalszego samodzielnego prowadzenia tej kampanii) Ewa mogłaby uzyskać najlepsze efekty. Inwestycja: 600 zł wpłaty AdWords + wynagrodzenie agencji za szkolenie i prowadzenie kampanii (być może mieszczące się w kwocie 600 zł). Efekt: profesjonalnie przygotowana kampania, rozsądnie wydane 1200 zł i wiedza.

Jeśli natomiast Ewa nie ma firmy i chce się uczyć, bo chciałaby pracować z AdWords, to najlepszym rozwiązaniem byłby jakiś staż w agencji z osobami, które pokazałyby pracę z AdWords w praktyce. Inwestycją w tym przypadku byłby czas. Efektami: wiedza praktyczna.

Zawsze też warto wybrać się na szkolenia np. do Maćka Lewińskiego Emotikon: Mrugający - ale to już wiąże się z kosztami.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Nowicjusz ✭

Witam,dziekuje za odpowiedz.Jestem zainteresowana stazem w agencji.Nie mam firmy.Program Google AdWords potrzebny mi jest do celow szkoleniowych,koncze kurs informatyczny,chce tylko bezplatnie zapoznac sie z programem i wykonac kampanie reklamowa jako cwiczenie a nie rzeczywista kampania.

Najlepszy Współtwórca
niestety nie da się tego zrealizować... nie ma takiego narzędzia do ćwiczeń
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Witam,rozumiem,ze nie ma zadnej mozliwosci uzyskania dostepu do programu tylko w celu zapoznania sie z programem i wykonania niezobowiazujacej kampanii reklamowej.Koncze szkolenie internetowe i mam wykonac takie cwiczenie i zapoznac sie z programem.

Wschodząca Gwiazda
Jeśli chcesz tylko stworzyć kampanię, skonfigurować grupy reklam, wybrać do grup słowa kluczowe i napisać reklamy, itp. na zasadzie przećwiczenia obsługi interfejsu to po prostu załóż konto AdWords i przećwicz sobie wszystko co chcesz.
Dopóki nie skonfigurujesz płatności kartą lub nie dokonasz przedpłaty przelewem reklamy nie będą się wyświetlać i nie poniesiesz żadnych kosztów.
Tomasz Ciepłucha