Obecnie 269 forumowiczów jest online
Obecnie 269 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Spadek pozycji po zakonczeniu kampani

Nowicjusz ✭

Od kilkunastu miesiecy mialem stale pozycje na kilka haslach - raz lepiej, raz gorzej +- 5 oczek różnicy.

Ostatnio wpadłem na pomysł aby uruchomic kampanię o poszukac nowych klientow.

wszystko bylo ok do zakonczenia kampanii - 17 dostalem maila aby doladowac konto, a 19 pozycje polecialy 30 w dół :/

Szukałem w sieci i nie jestem odosobnionym przypadkiem..... nie ladnie google - juz wiecej reklamy nie kupie...

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Spadek pozycji po zakonczeniu kampani

Najlepszy Współtwórca
Panie Michale następnym razem proszę pisać troszkę jaśniej... jedyną wksazówką to ten spadek 30 miejsc, który sugeruje, że skarży się Pan na spadek pozycji strony w naturalnych wynikach.

A doczytał Pan, w tych skargach innych osób, że 18 października wszedł nowy algorytm Google nazwany przez wszystkich Pingwin 3.0?

To o czym Pan pisze to czysty zbieg okoliczności, że akurat się Panu skończyły środki na koncie AdWords i spadły pozycje naturalne... spadek spowodowany jest aktualizacją, a nie AdWordsem.

Co to może oznaczać dla Pana? Sugeruje ponownie włączyć AdWords.

Jeśli chodzi o spadek pozycji może to Panu mówić wiele - jak zwykle.

Albo strona była pozycjonowana troszkę nie tak jak trzeba i google ją nagrodziło za to.
Albo strona pozycjonowana jest poprawnie, ale jak zwykle przy zmianie algorytmu niektóre strony "tańczą" i trzeba poczekać
Albo ... i tak można bez końca, ale na pewno nie było to spowodowane brakiem linków sponsorowanych.
Dominik Myślak

Magister ✭ ✭ ✭
W historii backlinków widać, że w przeszłości strona miała nienaturalną ilość linków z anhorem "fotograf chrzanów" "chrzanów fotograf" czy "fotograf chrzanow" - za spadek więc najprawdopodobniej należy "podziękować" osobie, która wcześniej "chrzanowiła" pozycjonowanie.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Student ✭
Jeśli dobrze pamiętam gdzieś w dniach 17-19 google wprowadził aktualizację skryptu wyszukiwarki - pingwin 3.0, który obniża pozycję stron za nienaturalne linki. Jeśli więc linkowałeś do swojej strony ilością, a nie jakością to spadek może wynikać właśnie z pingwina, a nie z tego, że przestałeś się reklamować w AdWords

Student ✭ ✭ ✭

Aktualizacja algorytmu Pingwin 3.0 miała miejsce 18-19 października.
Spadek o 30 pozycji w dół to z pewnością nie Google dance, tylko wynik słabego linkowania strony.

Nie ma to żadnego związku z reklamami AdWords.