Obecnie 351 forumowiczów jest online
Obecnie 351 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Sortowanie wierszy w raportach pdf - błędne sortowanie wierszy

Nowicjusz ✭

Witam !

czy Wy też macie problem z kolejnością wierszy w pobranych raportach pdf ?

Chodzi mi o przypadek gdy pobieram raport wyświetleń np. za ostatni tydzień i chciałbym oczywiście mieć wiersze w kolejności poszczególnych dni. Na początku nie udało mi się odnaleźć klucza wg. jakiego wiersze są wyświetlane, ale po pewnym czasie okazało się, że są sortowane alfabetycznie wg NAZWY dnia tygodnia !!!

Pytałem już w supporcie i dostałem odpowiedź:"niestety ja osobiście nie jestem w stanie wyłączyć nazwy dni tygodnia z wyświetlania w tabelach."

Kiedyś tego nie było.

Próbowałem różne formaty liczb w preferencjach - nic nie pomaga.

Może ktoś wie jak wyłączyć nazwy dni tygodnia w kolumnie dzień w Wymiarach ?

Tomek
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Sortowanie wierszy w raportach pdf - błędne sortowanie wierszy

Wschodząca Gwiazda
Cześć.
Niestety raporty generowane do PDF'ów nie zachowują porządku sortowania nadanego podczas wyświetlania raportu. W zasadzie - tak jak napisałeś - niekiedy ciężko zidentyfikować jaki jest klucz sortowania Emotikon: Szczęśliwy
Pozostaje Ci więc pobieranie raportów do pliku .csv, który potem można dowolnie obrobić lub dużo lepsze - ale też pracochłonne rozwiązanie - stworzenie spersonalizowanych raportów wykorzystując skrypty AdWords.

Za pomocą skryptów możesz tworzyć dowolne raporty i zapisywać dane np. do arkuszy Google lub wysyłać je na email do siebie lub klienta w postaci tekstowej, HTML lub nawet jako PDF.
Tu jest krótki przykład tworzenie PDF'a z HTML'a i wysyłania tego w mailu:
http://googleadsdeveloper.blogspot.com/2013/11/how-to-send-pdf-reports-with-adwords.html

Aczkolwiek ja osobiście preferuję raporty HTML, gdyż są mniejsze objętościowo.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
To po co została dodana nazwa dnia tygodnia w wierszu ?
Kilka miesięcy tego nie było i raporty bez problemu się generowały tak jak trzeba.
Chyba ktoś przedobrzył i mam więcej roboty.
Tomek

Wschodząca Gwiazda
Doprecyzuj o jakim dokładnie raporcie piszesz i jak go tworzysz.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Zakładka wymiary, biorę ostatnie 14 dni, klikam dzień aby sortowało się wg kolejnych dni. wyświetla się dobrze, no i pobieram raport w pdf, ale raport sortuje wg nazw dni.
Tomek

Wschodząca Gwiazda
No niestety pozostaje Ci zgłosić temat do supportu i czekać, na rozwiązanie problemu lub generować własne raporty za pomocą skryptów.
Tomasz Ciepłucha