Obecnie 289 forumowiczów jest online
Obecnie 289 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Skuteczność displayów i duplikat

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Chciałem się zapytać czy aby przetestować skuteczność dwóch grup reklamowych - display (różnica polega na linkach końcowych) można całkowicie bezpiecznie skopiować grupę reklam i w skopiowanej zmienić w reklamach link? Zakładam, że obie będą aktywne w tym samym czasie.

Chodzi mi czy nie będzie to potraktowane jako żaden duplikat? Czy jednak trzeba robić eksperyment?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz K
kwietnia 2016

Dot.: Skuteczność displayów i duplikat

Najlepszy Współtwórca

Jeśli chcesz zmieniać tylko url nie musisz robić eksperymentu.
Możesz przetestować też kreacje z innymi docelowymi url'ami za pomocą rotacji reklam (ustawienie na poziomie kampanii "wyświetlaj naprzemiennie w nieskończoność - nie optymalizuj"). 
Jeśli jednak chcesz mieć większa kontrolę np % budżetu na test lub inne ograniczenia wydziel odrębną kampanię lub zrób eksperyment.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz K
kwietnia 2016

Najlepszy Współtwórca

Jeśli chcesz zmieniać tylko url nie musisz robić eksperymentu.
Możesz przetestować też kreacje z innymi docelowymi url'ami za pomocą rotacji reklam (ustawienie na poziomie kampanii "wyświetlaj naprzemiennie w nieskończoność - nie optymalizuj"). 
Jeśli jednak chcesz mieć większa kontrolę np % budżetu na test lub inne ograniczenia wydziel odrębną kampanię lub zrób eksperyment.

Student ✭ ✭ ✭
Skopiowanie tej samej grupy reklam (display) i w tej skopiowanej zmiana url nie będzie ok?

W sumie wolałbym wydzielić odrębną grupę z innymi adresami url niż dodać do istniejącej grupy te same displaye i dodać w nich nowe adresy url - łatwiej mi będzie to kontrolować i zarządzać.., ale jeśli lepiej jest zrobić tak jak piszesz to tak zrobię Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭ ✭ ✭
Btw. na infolinii powiedzieli, że nie ma możliwości w ramach jednej grupy umieszczania różnych adresów url... co mnie zdziwiło

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Nie można mieć w jednej grupie reklam kierujących do różnych domen. Różne strony docelowe w tej samej domenie jak najbardziej.