Obecnie 223 forumowiczów jest online
Obecnie 223 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Skrypty Adwords - zatrzymywanie kampanii

Nowicjusz ✭ ✭

Część wszystkim,

to mój pierwszy post na tym forum. Od jakiegoś czasu szukam rozwiązania (skryptu) pozwalającego automatycznie zatrzymać konkretną kampanię po wydaniu określonej kwoty. Znalazłam skrypty bazujące na kwocie wydanej za wszystkie kampanie w określonym czasie, ale nie o to chodzi.

Powiedzmy, że mam 2000 zł do wydania w okresie od 1 października i trzy kampanie.

Kampania 1 - 1000 zł

Kampania 2 - 600 zł

Kampania 3 - 400 zł

Chciałabym, żeby kampania się zatrzymała jak tylko na jej realizację zostanie wydany określony budżet. Czy ktoś z Was spotkał się z takim rozwiązaniem?

Nie chcę ustawiać kilkudziesięciu działań automatycznych wywoływanych codziennie o każdej godzinie.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kaska K
grudzień

Dot.: Skrypty Adwords - zatrzymywanie kampanii

Nowicjusz ✭ ✭

Cześć wszystkim,

dzisiaj udało mi się znaleźć skrypt o którym wcześniej pisałam. Sprawdziłam i działa, więc podsyłam link, może komuś się przyda: https://www.ppchero.com/advanced-adwords-budget-script/

Chodziło mi o to, żeby mieć jeden skrypt, w którym ustalam budżet dla kampanii, wywołuję go co godzinę i on sprawdza, czy wydałam już określoną kwotę, jak tak, to zatrzymuje kampanię. Jedyna modyfikacja jaką musiałam wprowadzić, to dodać opcję dla maksymalnego zakresu dat. W tej wersji tego nie ma.

Do tej pory radziłam sobie regułami, ale było to męczące, bo dla każdej kampanii musiałam utworzyć 24 reguły, po jednej na każdą godzinę. Szkoda, że w zwykłych kampaniach tekstowych nie można określić budżetu kampanii jak w kampaniach video Emotikon: Smutny

Pozdrawiam,

Kaśka

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Wschodząca Gwiazda

1. Wejdź na zakładkę "Kampanie". Masz tam coś takiego jak "Automatyzacja". Najpierw zaznacz kampanię, której ma się dotyczyć konfiguracja i wybierz z listy "Wstrzymaj kampanię gdy".

Zrzut ekranu 2017-10-26 o 18.37.39.png

2. Zobaczysz (zrzut poniżej). Wybierasz po jakim koszcie ma się zatrzymać kampania. Pamiętaj aby wybrać zakres dat, z którego ma sumować wydany budżet kampanii.

Zrzut ekranu 2017-10-26 o 18.38.26.png

Pozdrawiam

Adaśko

Skrypty Adwords - zatrzymywanie kampanii

Nowicjusz ✭ ✭

Dzięki za odpowiedź. Niestety nie jest to rozwiązanie jakiego szukałam. Tak jak napisałam wyżej, nie chcę ustawiać takich automatycznych działań dla każdej kampanii co godzinę.

Obawiam się, że sprawdzenie raz na dobę to za mało.

Wiem, że skrypty można uruchamiać co godzinę, dlatego szukam takiego rozwiązania.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kaska K
grudzień

Nowicjusz ✭ ✭

Cześć wszystkim,

dzisiaj udało mi się znaleźć skrypt o którym wcześniej pisałam. Sprawdziłam i działa, więc podsyłam link, może komuś się przyda: https://www.ppchero.com/advanced-adwords-budget-script/

Chodziło mi o to, żeby mieć jeden skrypt, w którym ustalam budżet dla kampanii, wywołuję go co godzinę i on sprawdza, czy wydałam już określoną kwotę, jak tak, to zatrzymuje kampanię. Jedyna modyfikacja jaką musiałam wprowadzić, to dodać opcję dla maksymalnego zakresu dat. W tej wersji tego nie ma.

Do tej pory radziłam sobie regułami, ale było to męczące, bo dla każdej kampanii musiałam utworzyć 24 reguły, po jednej na każdą godzinę. Szkoda, że w zwykłych kampaniach tekstowych nie można określić budżetu kampanii jak w kampaniach video Emotikon: Smutny

Pozdrawiam,

Kaśka